Jak rozpoznać podróbki perfum? 7 zasad, o których warto pamiętać

Perfumy, których używasz, są częścią ciebie i twojego postrzegania świata. To, jaki zapach wybierzesz, jest podkreśleniem twojego temperamentu i osobowości. Czasami kupując perfumy, zastanawiasz się, czy na pewno są oryginalne. Nie daj się zwieść! Oto praktyczne wskazówki, które pomogą odróżnić oryginał od imitacji.

article cover
materiały promocyjne

Zasada nr 1 - zanim otworzysz, sprawdź celofan

Powyższa wskazówka nie ma zastosowania w 100% do wszystkich marek, ponieważ niektóre oryginalne linie w trosce o ochronę środowiska nie używają celofanu (np. Calvin Klein). Jednak te perfumy, których pudełka są w niego zapakowane, powinny spełniać określone normy.

W oryginalnych produktach celofan dokładnie otacza cały korpus opakowania, przylega do niego, a jego fałdy są dokładnie złożone i sklejone. Podrabiane zapachy bardzo rzadko opakowuje się dodatkowo w folię, a jeśli już, to między nią a kartonem pozostaje powietrze, które tworzy nieestetyczne bąble.

Zasada nr 2 - obejrzyj kartonowe opakowanie

Oryginalne marki perfumeryjne bardzo dbają o opakowanie swoich produktów. Dlatego bawią się wzorami, kolorami, materiałami, teksturami pudełek. Starają się, aby każdy produkt wyglądał naprawdę wyjątkowo i już po spojrzeniu na samo opakowanie robił niezwykłe wrażenie. Wiele podróbek ma niskiej jakości pudełka kartonowe z niedokładnymi nadrukami. Tektura ma gorszą jakość, mniejszą gramaturę, a we wnętrzu brakuje zabezpieczeń, które uniemożliwiałyby przesuwanie się flakonu z perfumami.

Zasada nr 3 - oceń wygląd butelki

Oryginalne perfumy, zarówno damskie, jak i męskie, są wlewane do butelki z wysokiej jakości kryształu, gładkiego i najczęściej przezroczystego, dzięki czemu widoczny jest ich kolor. Szkło jest jednoczęściowe, bez łączenia, aby uniknąć klejów, które mogą zanieczyścić perfumy. W podróbkach widać łączenia na szklanym flakonie - wyczujesz je, dotykając dłonią jego krawędzi. W przypadku fałszywek szkło będzie klejone.

Ważna jest również kaniula - mała rurka, która uwalnia perfumy z pojemnika. Jest zwykle dłuższa lub nadmiernie zakrzywiona w przypadku podróbek. Dzieje się tak, ponieważ w momencie produkcji wszystkie dozowniki są przycinane do tej samej wysokości, a nie wszystkie butelki są takie same. W podrobionym produkcie również zamknięcie flakonu jest często bardzo niskiej jakości, plastikowe, chropowate, a czasami nawet nie trzyma się dobrze szyjki butelki.

Zasada nr 4 - przeczytaj opis na opakowaniu

Zgodnie z prawem każda woda toaletowa i woda perfumowana musi mieć wyszczególnione na etykiecie składniki użyte do jej produkcji. Oprócz tego musi pojawić się kod kreskowy, numer partii i numer seryjny perfum, na podstawie którego możesz ocenić np. ważność perfum. Gdy zakupiony zapach szybko wietrzeje, w Internecie możesz poszukać stron, które umożliwiają wyszukanie konkretnego egzemplarza po numerze seryjnym i sprawdzenie daty jego produkcji. Jeśli twoje perfumy zawierają wszystkie informacje, dzięki którym łatwo zidentyfikujesz markę i produkt, z pewnością są oryginalne.

Zasada nr 5 - sprawdź pojemność

Zanim kupisz perfumy męskie, warto wcześniej dowiedzieć się, w jakich pojemnościach producent wypuścił daną serię na rynek. Zdarza się, że niektóre linie dostępne są tylko w wybranych pojemnościach np. 50 lub 75 ml. Kiedy spotkasz je w większych lub mniejszych opakowaniach, możesz mieć pewność, że masz do czynienia z podróbką.

Zasada nr 6 - oceń jakość i trwałość zapachu

Mimo że wszystkie zewnętrzne elementy wyglądu perfum mają swoje znaczenie, prawda jest taka, że ​ich zapach jest najważniejszy. Dlatego, aby stworzyć dobre perfumy, trzeba spędzić prawie rok na ich mieszaniu, przestrzegając bardzo surowych zasad higieny, aby zapobiec przedostawaniu się do środka mikroorganizmów i grzybów. Oryginalne perfumy powstają co najmniej rok, ponieważ tego wymaga ich skład. Jeśli perfumy utrzymują się na skórze przez krótki czas, zazwyczaj są fałszywe. Jeśli jednak mają większą trwałość, można powiedzieć, że jest to zapach oryginalny.

Niepodrabiana woda perfumowana lub toaletowa zawiera wysokiej jakości alkohol, natomiast podróbki mogą zawierać szkodliwe dla ludzkiego organizmu toksyny i alergeny. Ponadto oryginalne marki mają tendencję do używania jasnych kolorów barw swoich perfum, podczas gdy podróbki mają żywsze i bardziej wyraziste kolory.

Na koniec możesz zastosować następującą sztuczkę: potrząśnij butelką i obserwuj powstawanie piany. Na podróbkach zwykle wytwarza się piana, która pozostaje przez jakiś czas. Oryginalne perfumy prawie się nie pienią, a jeśli pojawią się małe bąbelki, to natychmiast znikają.

Zasada nr 7 - kupuj tylko u autoryzowanych sprzedawców Korzystasz z okazji zakupu i kupujesz perfumy męskie znanej marki na targu lub u tzw. roznosiciela w atrakcyjnej cenie? Cóż, nie dziw się później, że masz do czynienia z podróbką. Najlepszym sposobem, aby mieć pewność, że bierzesz prawdziwe perfumy, jest kupowanie ich w renomowanych perfumeriach - takich jak Sephora. Wtedy wiesz, że są to produkty w 100% legalne, z wiadomego miejsca pochodzenia, a nie dystrybuowane przez tajne kanały.

Jeśli kupujesz perfumy, zwróć uwagę na powyższe elementy. W przypadku wątpliwości lepiej odłóż je na bok, by później nie rozczarować się słabą jakością zakupu.

materiały promocyjne partnera
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas