Reklama

Reklama

Kobieca figura to nie tylko jabłko i gruszka! A jakie ty masz kształty?

Monika Jurczyk, jedna z pierwszych w Polsce personal shopperek, stworzyła system kobiecych sylwetek nazwanych literami allfabetu. "Żadna Polka nie chce słyszeć o tym, że jest cegłą. Bo jednak my jesteśmy dość wrażliwe na swoim punkcie" - komentuje Jurczyk.

S, Y, L, W, E, T, K, A, O - ten ciąg liter to nie żaden szyfr, tylko system kobiecych sylwetek, opracowany przez Monikę Jurczyk, znaną stylistkę. Wykorzystuje go w swojej codziennej pracy, doradzając klientom podczas zakupów.

"Wyróżniam dziewięć rodzajów sylwetek, dlatego że bardzo trudno jest nam dopasować się do tego standardowego podziału 'na pięć'. Z kolei brytyjskie podziały są dla Brytyjek, więc nie wszystkie Polki mogą się w nich odnaleźć. Nie mówiąc o tym, że żadna Polka nie chce słyszeć o tym, że jest cegłą. Bo jednak my jesteśmy dość wrażliwe na swoim punkcie" - wyjaśnia stylistka.

Reklama

Na przykład, figurze gruszki w systemie Jurczyk, odpowiadać może sylwetka A. Kobiety o takich kształtach mają biodra szersze od góry sylwetki. Ich atutami są piękne ramiona i płaski brzuch. W poradniku "Szefowa swojej szafy" Jurczyk zaleca im m.in. noszenie bluzek z bufkami na ramionach i topów ze zdobieniami w okolicach biustu, trapezowych. Ich urodzie dobrze będą też służyć proste spódnice do kolan albo spodnie delikatnie rozszerzające się u dołu.


INTERIA.PL/ PAP Life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje