Reklama

Reklama

Kobiecość w wielkim mieście

Trzy młode, utalentowane projektantki - Agnieszka Guz, Dagmara Rosa i Agata Koschmieder, zaprezentowały swoje najnowsze kolekcje w Warszawie podczas niecodziennego pokazu "Anty-Koncepcja w modzie". Każda z tych kolekcji ma swój wyjątkowy i niepowtarzalny styl, więc było na co popatrzeć.

Projektantki starały się zachować w swych prezentacjach lekkość i kobiecość. Wprowadziły także niebanalne rozwiązania nadające całości uroku, na który trudno nie zwrócić uwagi. Udało im się to znakomicie. Potwierdzeniem tych słów była swoboda, z jaką po wybiegu poruszały się modelki, a wśród nich "ambasadorki" antykoncepcji raz na tydzień w Polsce - wokalistki Patrycja Markowska i Kaja Paschalska oraz aktorka Anna Mucha.

Reklama

Agnieszka Guz swoją kolekcję przygotowała z myślą o kobietach młodych duchem, odważnych, lubiących bawić się modą i swoim wizerunkiem. Projekty oparła przede wszystkim na zestawieniu bawełny z jedwabiem. Prezentowana kolekcja została specjalnie skompletowana na pokaz "Anty-Koncepcja w modzie" i pochodzi z dwóch ostatnich - czarnych wieczorowych sukienek i bardziej sportowych t-shirtów i leginsów.

Z kolei kreacje Dagmary Rosy to moda odważna, podkreślająca indywidualny styl. Dagmara tworzy projekty absolutnie niekonwencjonalne, łącząc z pozoru niepasujące do siebie elementy i tkaniny. Inspiracją do tworzenia nowych kreacji jest dla projektantki wszystko co ją otacza: zjawiska, przedmioty, rzeczy i przede wszystkim - ulica.

Natomiast Agata Koschmieder wprowadziła do swoich prac coś zupełnie oryginalnego. Jej kolekcja nosi tytuł "Pies na baby", a to za sprawą głównego motywu na materiale - nadruku na jedwabiu przedstawiającego buldoga. Jednak mimo tego elementu kolekcja zachowuje bardzo kobiecy charakter. Jest lekka, zwiewna, utrzymana w subtelnej kolorystyce.


Pokaz był wspaniały, a to z pewnością dlatego, że w przygotowaniu stylizacji brała udział Patricia Field - gwiazda świata mody, jedna z najsłynniejszych stylistek na świecie, znana z pracy przy realizacji popularnego amerykańskiego serialu "Seks w Wielkim Mieście".

- Zastanawiałam się co jest takiego w tej Polsce, po dzisiejszym pokazie już wiem - przepiękne dziewczyny. Dziękuję serdecznie za zaproszenie, miło było pracować z tak zdolnymi projektantkami - powiedziała po pokazie Patricia Field.

Zobacz galerię zdjęć z pokazu

Dowiedz się więcej na temat: kolekcja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje