Reklama

Reklama

Kraków stolicą mody

Tylko 30 miast na całym świecie. 30 miast, które łączy zamiłowanie do mody i splendor z nią związany. London Fashion Week, Paris Fashion Week?I wśród tych światowych stolic mody, na 27 miejscu, znalazł się Kraków.

To wyjątkowe wyróżnienie przyznała miastu organizacja The Global Language Monitor, zajmująca się badaniem tendencji w światowym języku. To właśnie w jej rankingu Kraków wyprzedził między innymi Toronto i Rio de Janeiro. Organizacja ta zbadała powiązanie miasta Kraków ze słowem fashion, które okazało się wyjątkowo silne. Dlaczego? Wszystko za sprawą szeroko promowanego Cracow Fashion Awards, organizowanego przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru. Artykuły o tej imprezie ukazały się nie tylko w polskich, ale i w zagranicznych mediach, a zdjęcia z pokazu można było obejrzeć nawet na prestiżowym portalu Dexigner.com. Dzięki temu badacze GLM mogli się zorientować, na jakim poziomie jest moda w Krakowie. Ich ocena była bardzo wysoka, a uzasadnieniem decyzji porównanie modowego klimatu Krakowa do neodekadenckiej Pragi.

Reklama

Czy Kraków zasłużył na to, by konkurować z Madrytem, Tokio czy Londynem? Z pewnością jest na dobrej drodze. Trzy spektakularne pokazy corocznie organizowane przez SAPU, liczne pokazy w krakowskich klubach, rosnąca liczba małych pracowni projektantów i showroomów oraz sporo firm odzieżowych zlokalizowanych w mieście rokuje bardzo dobrze. Być może wyróżnienie w światowym rankingu zmobilizuje wszystkie te ośrodki krakowskiej mody do jeszcze intensywniejszego wysiłku, by w kolejnym zestawieniu wspiąć się na wyższe miejsce.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje