Reklama

Krótka historia czerwonej podeszwy

Eleganckie, zmysłowe i już kultowe! Słynne na całym świecie szpilki od Christiana Louboutina to marzenie każdej kobiety. Seksowne i wyjątkowo kobiecie "louboutiny" kochają aktorki, modelki i celebrytki. Ciekawe, ile z nich wie skąd wzięła się słynna czerwona podeszwa?

Christian Louboutin był zaledwie nastolatkiem, gdy w jego głowie zaczęło kiełkować marzenie o karierze w branży obuwniczej. Ambitny chłopak zaczął od dalekich podróży do Egiptu i Indii, a po powrocie do Paryża zaczął cierpliwie budować swoje portfolio. Pracował dla Chanel i Yves Saint Laurent, własną pracownię założył w 1991 roku. Dwa lata później Louboutin wymyślił słynną czerwoną podeszwę...

- Moja asystentka podczas pracy bardzo często malowała paznokcie na czerwono. Spodobał mi się ten seksowny kolor oraz to w jaki sposób koresponduje z innymi barwami. Postanowiłem zaadaptować go i umieścić na podeszwie buta – powiedział projektant w wywiadzie dla Footwear News.

Reklama

Louboutin szybko zdobył serca kobiet na całym świecie. Jego słynne szpilki zaczęły nosić gwiazdy takie jak Madonna, Catherine Deneuve, a później również Jennifer Lopez czy Blake Lively. Najmocniej rozsławiła je jednak Sarah Jessica Parker w serialu "Seks w wielkim mieście" - grana przez nią Carrie Bradshaw kupuje namiętnie kolejne modele szpilek i... głoduje czekając na kolejną wypłatę. 

Projektant sprzedaje dziś ponad 500.000 par obuwia rocznie, a warto dodać, że jego buty nie należą do najtańszych. Pomyśleć, że wszystko zaczęło się od czerwonego lakieru do paznokci...

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy