Reklama

Reklama

Ludowy minimalizm

Nowoczesny design na ludowo - to ostatnimi laty najbardziej żywe zjawisko w projektowaniu. Inspiracje folklorem doczekały się w świecie mody, sztuki użytkowej, dekoracji wnętrz, a nawet w architekturze własnej nazwy: Folk design.

Odżyły hafty, makatki, wyplatanki, kwiaty i warkocze... Do tematu folku podchodzimy jednak "oszczędniej" niż nasze prababcie. Małgo Kotlonek, projektantka GOSHICO, pokazuje jak łączyć oryginalne i kobiece akcesoria ozdobione wzorem ludowym swojego autorstwa z... na przykład kurtką skórzaną. Jej najnowsza kolekcja toreb to pełna nowoczesnych form ludowa matrioszka!

Łowicz na wiosnę

Słynie z najpiękniejszych i najciekawszych polskich wzorów. Kto z nas nie zna kolorowego pasiaka czy mieniących się barwami tęczy wycinanek? A co by się stało, gdyby tradycyjne wzory trafiły na surowy, minimalistyczny filc? Projektantka konsekwentnie inspirując się tematyką motywów Etno przedstawia je w ultranowoczesnym wydaniu. Po wielkim sukcesie kolekcji New Folk pełnej kolorowych kogutów i ludowych kotów stworzyła nową, oryginalną kolekcję torebek, dzięki której pokazuje jak skutecznie w modzie łączyć nowoczesność z przeszłością. Na wiosnę bowiem zrzucamy ciężkie buty, grube płaszcze i zaczynamy folkowo-wiosenne miksowanie: do eleganckiego kostiumu sprawdzi się kufer o stonowanej kolorystyce, acz fantazyjnym kwiatowym wzorze, po pracy i na imprezę - nieco mniejsze kosze z kolorowym haftem, a na wieczór mała torebeczka na zawadiackim pasku w łowicki pasiak.

Hafty

Są podstawą każdego projektu Małgo Kotlonek - począwszy od zaprojektowania wzoru, po ich wykonanie. Z każdą kolekcją powstają nowe pomysły na użycie odświeżonych kanonów sztuki ludowej, nie tylko polskiej, ale także dalekowschodniej i orientalnej. Na pytanie o źródło pomysłu na nowy wzór projektantka odpowiada jednym zdaniem: "Inspiracja tym razem polska w nowoczesnym graficznym wydaniu." A w swoich projektach trzyma się złotej zasady ludowego miksowania: ciekawy wzór, interesująca kolorystyka plus oszczędna forma.

Torebkowa matrioszka

Jej najnowsza kolekcja to torebki wykonane z grafitowego i jasnoszarego filcu z mocnymi kolorystycznymi akcentami, którą niczym matrioszkę można złożyć w jedną całość. Bazą są duże, pojemne torby w kształcie kufra, koszyka lub klasycznej listonoszki do przewieszenia przez ramię. Można również wybrać wersję torby z mocnymi uchwytami do noszenia w ręku (rozmiar dostosowany na dokumenty A4). Ozdobę kolekcji stanowią najmniejsze torebeczki z eleganckim biglem. Można je nosić na ramieniu na tkanym pasku w łowicki wzór lub na pasku z czarnymi koralami. W kolekcji znajdziemy także etui na telefon komórkowy w wersji ze smyczą zdobioną oczywiście łowickim pasiakiem, a także funkcjonalne torby na laptopa. I kolekcja od najmniejszego gadżetu, po przepastną torbę składa się w całość!

Reklama

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje