Reklama

Reklama

Mniej znaczy więcej: minimalizm w modzie

Pierwsza zasada minimalizmu to: mniej znaczy więcej. Nie oznacza to wcale, że musi być monotonnie i nieciekawie. Wręcz przeciwnie. Dzięki minimalizmowi możemy wyglądać elegancko, zadbanie i gustownie.

Jeśli podążymy za słowami ikony stylu, Coco Chanel i zastosujemy się do jej ponadczasowych porad, to przed wyjściem z domu spojrzymy w lustro i zdejmiemy jedną rzecz… Minimalistyczny ubiór będzie wymagał od nas stworzenia pewnej stylizacji: wytwornej, takiej, która będzie potrzebowała tego jednego wspaniałego detalu, który rozświetli, zainteresuje, będzie przedmiotem, na którym może skupić się uwaga. 

Sekret tkwi w detalach

„Prosty, elegancki naszyjnik, czy wyjątkowe, połyskujące kolczyki lub bransoletka mogą nadać całemu strojowi niepowtarzalności, mogą zaciekawić i spowodować, że nie przejdzie się niezauważonym. Nie ważne jak minimalistycznie się ubierzemy” mówi właścicielka marki My Way Jewellery, Aleksandra Nowak. Biżuteria jest niezwykle przydatnym akcesorium w minimalistycznej stylizacji. To dzięki niej tworzymy niepowtarzalne zestawy całego ubioru. To dzięki niej możemy pograć ze stylem przy zachowaniu minimalizmu, jednocześnie nie ograniczając  i uszczuplając naszego wyglądu.

Reklama

Co jest zasadą minimalizmu w modzie? 

Minimalizm to przede wszystkim doskonały materiał, nienaganne dopasowanie stroju i jego proporcje. To po prostu klasyka. To nie tylko bezosobowa surowość, skrajna prostota czy skromność, minimalizm jest skupieniem na kształcie, formie, funkcji ubierania i okrycia ciała. Minimalizm nie jest trendem w modzie, ale stałą filozofią. 

W ciągu ostatnich kilku lat zauważyć można coraz więcej estetycznego minimalizmu na ulicach. Coraz więcej ludzi się na to decyduje i nie ważne czy w danym sezonie modny jest przepych, bogato zdobione tkaniny, czy wzory, kolorowe printy czy podarte jeansy – minimalizm zawsze będzie w modzie!

10 przykazań modowego minimalisty

1. Czystość w stylu jest zbliżona do czystości umysłu i ciała. Bałagan przytłacza swoją psychikę.

2. Twoja ulubiona paleta kolorów to czerń i biel, ale dopuszczasz odrobinę granatu.

3. Wzory? Są dobre tylko na tapetach.

4. Dopasowanie ubrania, jest filozofią życia. Wszystkie Twoje ciuchy pasują na Ciebie tak, jakby były zrobione na Twoje ciało.

5. Buty dobrze zaprojektowane i proste.

6. Styl boho – to brzydkie słowo.

7. Biżuteria musi być bardzo delikatna, spersonalizowana i prosta.

8. Prawie nie nosisz make-up’u. Włosy są w należytym porządku, albo rozpuszczone i gładkie albo zwinięte w ciasny koczek tuż przy karku.

9. W Twojej szafie króluje mała czarna.

10. Twoim motto jest „mniej znaczy więcej” .


materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: minimalizm w modzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje