Reklama

Reklama

Moda jest do zabawy

Moda jest jak gra, powinna bawić, a nie stresować - mówi krakowska stylistka i projektantka Violetta Palak. Tą dewizą kierowała się wybierając ubrania do nietypowej sesji zdjęciowej, którą możecie obejrzeć na naszych stronach.

Violetta Palak ubrała modelkę w stylu punk, wizażysta Marcin Szczepaniak dobrał jej odpowiedni makijaż, mistrz fryzjerstwa Joanna Łopatowska uczesanie, a efekt sfotografował Kamil Krajewski.

Reklama

Modelka Paulina miała na sobie naprawdę odważną kreację - minimalną minispódniczkę, pończochy na pasie, getry, szpilki i dwie bluzki - obie ubrane tył do przodu, bo okazało się, że tak jest ciekawiej. - Również fryzura była mocno przerysowana, by wzbudzić kontrowersje, zwrócić uwagę - mówi Joanna Łopatowska. - Mocno wytapirowana burza włosów to nie uczesanie na co dzień, ale można je polecić na przykład na weekendowe wyjście do klubu.


Paulina wzbudziła wielkie zainteresowanie mieszkańców Krakowa i turystów na Rynku Głównym. Właśnie o to chodziło...

- Nie sugerowaliśmy się modą, chcieliśmy zrobić sesję happeningową, zderzenie światów - opowiada Violetta Palak. - Nie chcieliśmy uchwycić tylko modelki, ale przede wszystkim reakcję tłumu. Turyści byli zszokowani odwagą ubioru, nie zwracali uwagi na to, że trwa sesja, tylko na modelkę jako kobietę.

Ta prowokacja pokazuje, jak mało odwagi mają jeszcze w sobie Polki, jeśli chodzi o ekstrawagancję w ubiorze i fryzurze. Nie namawiamy oczywiście do przesady, ani kiczu, ale...

- Ciężko jest kogokolwiek namówić do czegoś nowego, łamania konwencji - ubolewa stylistka. - Choć i tak teraz jest już lepiej. Cieszę się, że modne są intensywne kolory i ludzie nie są już tacy szarzy.

Każda ochota na zmianę mija wraz z myślą "co ludzie powiedzą". - Kiedy ludzie pytają mnie, jak zmienić swój styl, bardziej się sugerują reakcją innych, niż swoim wyglądem i ochotą na ubranie się inaczej niż zwykle - opowiada Violetta. - A moda jest jak gra, powinna bawić, a nie stresować. Kobieta, która jest zadowolona ze swojego wyglądu i czuje się atrakcyjna, wygląda ładniej, jest odważniejsza i bardziej pewna siebie.

Od czego zacząć zmiany? - Nie sugerować się wiernie modą z wybiegów, ubierajmy się w to, w czym się dobrze czujemy - radzi projektantka. - Kobieta jest kobietą i powinna to podkreślać, bez względu na to, jaką ma figurę. Odpowiednim ubraniem można doskonale ukryć mankamenty i uwydatnić atuty. Kolorystykę należy dobierać do swojego typu urody - jednego z czterech pór roku. I nie bać się eksperymentować!

Sesję przygotowali:
• fotografie: Kamil Krajewski, tel. 600 459 606;
• stylizacja: Violetta Palak, tel. 608 731 055;
• wizaż: Marcin Szczepaniak, tel. 608 551 471;
• fryzura: Joanna Łopatowska, tel. 502 323 296;
• modelka: Paulina, Fashion Color.

Dowiedz się więcej na temat: stylistka | zabawy | moda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje