Reklama

Reklama

Modelka z zespołem Downa robi karierę na wybiegu

Świat mody przełamuje kolejne granice. Jamie to amerykańska aktorka, która wkroczyła na wybieg nowojorskiego tygodnia mody. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Jamie jest osobą z zespołem Downa.

Jamie Brewer zaprezentowała sukienkę zaprojektowaną przez Carrie Hammer. To właśnie ta projektantka w ubiegłym roku zapoczątkowała kampanię w ramach, której zaprosiła Jamie na wybieg. Inicjatywa "Role Models Not Runway Models" stara się przedstawić prawdziwe kobiety. Te, które faktycznie kupują ubrania. Na poprzednim pokazie mody stroje Carrie Hammer nosiła jej sparaliżowana koleżanka poruszająca się na wózku.

"Młode dziewczyny, a nawet młode kobiety, spójrzcie na mnie i powiedzcie sobie 'jeśli ona może, to ja też!'. To prawdziwa inspiracja, że mogę być wzorem dla jakieś młodej kobiety. Mogę je zachęcić, aby były sobą i pokazywały swoje prawdziwe oblicze" - powiedziała Brewer.

Reklama

Jamie jest przykładem prawdziwej aktywistki wśród osób z zespołem Downa. Już w wieku 19 lat zasiadła w zarządzie organizacji Texas ARC, która walczy o prawa wszystkich z niepełnosprawnością intelektualną lub rozwojową. W Stanach Zjednoczonych znana również z roli w serialu "American Horror Story".

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje