Reklama

Reklama

​Najbardziej pamiętne kreacje gwiazd mijającej dekady

Uszyta z mięsa sukienka, w której Lady Gaga pojawiła się na gali MTV, suknie ślubne Kate Middleton i Meghan Markle, wyszydzany "omlet" Rihanny oraz kreacja, w której Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla. Jakie jeszcze stroje zasługują na miano modowych hitów drugiej dekady XXI wieku?

Suknie prezentowane na czerwonych dywanach przez gwiazdy kina i estrady inspirują rzesze obserwatorów, a czasem wyznaczają trendy, które rządzą w modzie przez wiele miesięcy. Podobnym kultem otaczane są suknie ślubne celebrytek - zwłaszcza tych, które wstępują do bacznie obserwowanej przez media brytyjskiej rodziny królewskiej.

Reklama

W ciągu ostatniej dekady na czerwonych dywanach pojawiło się wiele kreacji, które wywołały zachwyt albo konsternację. Zanim wkroczymy w 2020 rok, przyjrzyjmy się strojom, które wywarły miały największy wpływ na modowy kanon ostatnich lat - albo ze względu na wybitny kunszt, albo rozgłos, jaki wywołały.

Mięsna suknia Lady Gagi

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych kreacji dekady pozostaje bezsprzecznie uszyta z kawałków mięsa suknia, w której Lady Gaga pojawiła się na gali MTV Video Music Awards w 2010 roku. Jak wyjaśniała w wywiadach, strój ten był wyrazem jej protestu wobec dyskryminowania homoseksualistów w amerykańskiej armii. Sukienka z wołowiny wywołała ogromne poruszenie, czego efektem było przyznanie jej przez magazyn "Time" tytułu Kreacji Roku. Słynąca z modowej brawury i zamiłowania do prowokacji piosenkarka wysoko postawiła wówczas poprzeczkę tym, którzy lubią szokować strojem.

Suknia ślubna Kate Middleton

Choć brytyjska rodzina królewska od zawsze cieszyła się dużą popularnością, a media skrupulatnie śledziły poczynania wszystkich jej członków, pojawienie się na dworze Kate Middleton zapoczątkowało nowy etap obsesji na punkcie arystokratów z Wysp. Odkąd książę William i jego narzeczona wzięli ślub w kwietniu 2011 roku, Brytyjczycy zafascynowali się piękną i dystyngowaną wybranką księcia. A suknia, w której Middleton udała się do ołtarza, była przedmiotem dyskusji fanów mody na całym świecie. Zjawiskowa, koronkowa kreacja z długim rękawem i epickim trenem, zaprojektowana przez Sarah Burton z domu mody Alexander McQueen, stała się inspiracją dla rzeszy przyszłych panien młodych, które pragnęły w dniu ślubu wyglądać jak księżna Kate.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje