Reklama

Reklama

Najmodniejsza w karnawale - kobiecość

W tym karnawale na pewno będzie królowała kobiecość. Suknie będą podkreślały najbardziej kobiece elementy, czyli talię i biust - mówi INTERIA.PL Maciej Zień, słynny projektant mody.

- Karnawał to okres, kiedy kobiety powinny zadbać o to, żeby skóra była opalona, ładnie nabłyszczona różnymi kremami i innymi specyfikami. Mało jest propozycji, które zasłaniają ciało - mówi projektant. - Modne są głębokie dekolty lub suknie zabudowane z przodu z głębokim dekoltem z tyłu. - Jeśli idziemy na bal, to modne są suknie długie, do ziemi, w stylu glamour. Materiały, z których kreacje są wykonywane to najczęściej satyna, muśliny - wyszywane koralikami, kryształami Svarowskiego - podpowiada.

Zień przypomina, że to nie tylko okres wielkich balów, ale również wszelkich prywatek i mniejszych przyjęć. - Moje propozycje na takie wyjścia to długości 3/4, czyli lekko za kolano, z różnymi marszczeniami, plisowaniami. Moda w tym sezonie jest bardzo urozmaicona, barwna, wesoła - jest dużo propozycji kolorystycznych.

Reklama

Nie możemy zapominać o dodatkach, które powinny wyglądać jak... dzieła sztuki jubilerskiej. - Buty, torebki - to wszystko staje się biżuterią. Tak naprawdę jest cienka granica pomiędzy torebką, butami a prawdziwą biżuterią w postaci naszyjnika. Jeśli chodzi o biżuterię, to nadal króluje kryształ, a dla bardziej zamożnych - brylanty opowiada projektant.

A co zrobić, żeby otrzymać jak najlepszy efekt? - Modnie ubrana kobieta, to kobieta na pewno zgodna ze swoim wnętrzem, z tym co sobą prezentuje - przekonuje Maciej Zień. - To jest sztuka - dobrze się ubrać, bo to jest pewnego rodzaju wysłany komunikat - nasz strój powinien być odpowiedzią na to, co chcemy przekazać ludziom. Powinien być oczywiście zgodny z trendami, ale z trendami dopasowanymi do swojej sylwetki i do swojej osoby.

Przeczytaj wywiad z Maciejem Zieniem

Zobacz galerie:
Na prywatkę
Na bal
Na bal
Torebki i torebeczki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: suknie dla druhen | torebki | projektant | galeria | Maciej Zień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy