Reklama

Reklama

Największe faux pas kobiecej mody

Skórzane spodnie są trendem, który utrzymuje się od kilku sezonów, ale większość kobiet uważa ich zakup za swój największy błąd. Są obcisłe, niewygodne i lepią się do skóry. W jednym z rankingów za najgorszy wymysł mody, panie uznały również buty muszkieterki i mini topy.

Na pierwszym miejscu najbardziej nietrafionych zakupów są obcisłe skórzane spodnie, które prawie połowa ankietowanych przez markę Lambrini kobiet uznała, za najbardziej niewygodną część garderoby. Zaraz za nimi na liście największych modowych faux pas znalazły się ortalionowe i welurowe dresy oraz wszelkie ubrania fluorescencyjne.

- Próby kopiowania stylu gwiazd są często powodem modowych dylematów. To właśnie dlatego kobiety kupują rzeczy, których następnie nie wkładają na siebie. Celebryci mogą wyglądać w skórzanych spodniach dobrze, ale większość z pań powinna zrezygnować z podążania za tym trendem - powiedziała Lorna Tweed menager firmy zlecającej badania.

Do modowych trendów, które kobiety przeklinają do dziś, zaliczają się też przeźroczyste topy, odsłaniające brzuch koszulki over size oraz buty muszkieterki. Także brytyjska aktorka, Keira Knightley przyznała, że w jej szafie znajdują się ubrania, których noszenie jest dla niej wyzwaniem. Modowym koszmarem gwiazdy są rurki i minispódniczki.

Reklama

- Myślę, że obcisłe jeansy i mikro minispódniczki są bardzo nieprzyjazne. Oczywiście nosiłam obie z tych rzeczy, ale wydaje mi się, że zostały wymyślone tylko po to, by czuć się w nich źle - stwierdziła Knightley.

- Chyba każda z nas ma w swojej garderobie kilka takich elementów, których wstydzi się nosić - podsumowała Tweed, przedstawiciel marki kobiecych drinków Lambrini. - Aby uniknąć takich modowych wpadek, najlepiej wybrać się na zakupy z przyjaciółkami, które doradzą, w czym wyglądamy dobrze. Nie ma sensu marnować pieniędzy na coś, czego nie będziemy później nosić - dodała.

Emilia Klepacka

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: moda | trendy | strona | spodnie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy