Reklama

Nastrój się na żółty

Żółta, długa sukienka królowała na wybiegach. Wraz z nadejściem wiosny, stanie się ona najmodniejszym elementem garderoby.

Od jaskrawych odcieni żółtego, po te nieco bardziej stonowane, miodowe - żółty będzie królował w sezonie wiosenno-letnim. A jeśli chcemy połączyć dwa najważniejsze trendy, sięgnijmy po sukienkę maxi w tym wyrazistym kolorze.

Zacznijmy od Rihanny, która w 2015 roku pojawiła się na Gali Met w niezwykłej kreacji projektu Guo Pei. Strój stał się bohaterem licznych memów, jednak detale, piękne zdobienia budziły zachwyt. Przypomnijmy sobie również stylizację Amal Clooney, w której pojawiła się na książęcym ślubie. Żółty to kolor, który nie pozwala zniknąć w tłumie.

Reklama


- Nie ma nic bardziej optymistycznego, niż kolor żółty, doskonale sprawdza się on w zestawieniach z innymi barwami. Gdy odkryjesz swój idealny odcień, będziesz wiedzieć, jak poprawić swój nastrój - przyznaje projektantka Haeni Kim.

Catherine Johnson przyznaje, że żółty to kolor, który potrafi poprawić nasz nastrój, ale również go odzwierciedla. Zatem tej wiosny, każdy powinien stać się modowym optymistą.

Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute, potwierdza, że żółty będzie jednym z królujących odcieni w sezonie wiosenno-letnim. Podkreśla, że ten kolor wyzwala i dodaje pewności siebie.

Co ciekawe, kolor ten do niedawna cieszył się złą sławą. Podobno niemowlęta częściej płaczą w żółtych pokojach... Jak podkreśla Eiseman, to jedynie plotka, w pierwszej kolejności kojarzy się on ze słońcem, ciepłem, radością.

- Daj dziecku pudełko kredek, a od razu sięgnie po żółtą. Niezmiennie w prawym lub lewym górnym rogu pojawi się kula słońca, a często także promienie wychodzące - przyznaje Eiseman. Radzi zatem "pokolorować" swoją garderobę.


PAP life
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy