Reklama

Reklama

Niegrzeczny chłopiec w średnim wieku

Blokowanie limuzyn, ochroniarze, bójki w głównym holu - mimo że jeden z najpopularniejszych amerykańskich projektantów, Marc Jacobs, ma niemal 48 lat wciąż pozostaje niegrzecznym chłopcem.

Nowojorski Tydzień Mody podążył za stałym trendem ciężkich tkanin, czerwieni i swobodnego podejścia do użycia futra, ale Jacobs jak zwykle złamał reguły.

Reklama

Do zaprezentowania swojej najnowszej kolekcji wybrał Lexington Armory, miejsce oddalone od prestiżowego Lincoln Center, "kwatery głównej" NTM.

Budynek pochodzi wprawdzie z lat czterdziestych, ale modelki kroczące po wybiegu były hiper-nowoczesne - to 21. wiek. A może nawet 22.?

Swoje miejsce w kolekcji znalazły winylowe buty na obcasie, ołówkowe spódniczki i cekiny. Było mnóstwo "gumowych spodni", spódniczek z celofanu i sztucznego futra. Do tego zdrowa dawka kropek - chociaż nie tych romantycznych, jakie znamy z letnich kolekcji, ale raczej o zdecydowanym wykroju.

Szalone kosmiczne show zaparło dech w piersiach blogerom modowym, a Jacobs udowodnił, że wciąż jest w doskonałej formie.

Wydaje się, że dla innych projektantów inspiracją jest przede wszystkim sroga zima, więc operują głównie grubymi, ciepłymi materiałami.

W styczniu w Nowym Jorku miały miejsce rekordowe opady śniegu, nic więc dziwnego, że futra i pikowane kurtki tak często pojawiały się na wybiegu: od męskiej kolekcji Calvina Kleina po Catherine Malandrino lub Thakoona Panichgula.

Alexander Wang zaproponował grube czarne poncho, Derek Lam flanelowe płaszcze z rękawami z futra, materiału niezwykle popularnego w tym sezonie - bez względu na to czy są to karakuły, lisy czy norki.

Kolekcja Calvina Kleina będzie odpowiednia zarówno dla panów z Wall Street jak i tych, którzy poruszają się po wietrznych ulicach dolnego Manhattanu - to wielkie skórzane lub futrzane płaszcze i lotnicze kurtki.

Italo Zucchelli dyrektor artystyczny CK menswear deklaruje, że jego główna idea to ochrona przed zimnem.

Catherine Malandrino uległa nostalgii za rodzinną Francją i zaprezentowała kolekcję pełną romantyzmu a zarazem ekscentryczną. Ale jej skórzane kurtki i płaszcze również mają lamówki z futra.

Thakoon, jedna z nowych gwiazd amerykańskiej mody, opowiada się raczej za pikowaniami. I to nie tylko w przypadku kurtek, ale również sukienek.

Donna Karan zaproponowała ostre biało-czarne płaszcze, a do tego... małe czarne sukienki.

AFP opr. IG

Dowiedz się więcej na temat: Marc Jacobs

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje