Reklama

Reklama

Okulary przeciwsłoneczne w harmonii z kształtem twarzy

Kocie oczy, lenonki, a może ponadczasowe awiatory? Do wyboru mamy obecnie całe mnóstwo modnych fasonów okularów przeciwsłonecznych. Pozostaje jednak pytanie: jak dobrać je do kształtu twarzy, by stanowiły komplementujące urodę akcesorium?

Niezależnie od tego, czy jesteśmy fankami oprawek o oversize'owym kształcie, wolimy minimalizm w stylu retro, czy też pozostajemy wierne klasyce w postaci awiatorów lub tzw. kocich oczu, istnieją fasony okularów przeciwsłonecznych, które w mniejszym lub większym stopniu pasują do kształtu naszej twarzy. Choć decydując się na dany model kierować powinnyśmy się przede wszystkim własnym gustem i upodobaniami, warto wiedzieć, który fason okularów będzie wyglądał na nas najkorzystniej.

Twarz w kształcie serca

Reklama

Mocno zarysowane kości policzkowe, szerokie czoło i szpiczasty podbródek to najbardziej charakterystyczne cechy twarzy o kształcie przypominającym serce, inaczej zwanej trójkątną. 

- Trójkątne twarze wymagają oprawek, które pomogą zrównoważyć ich proporcje. Kluczowe jest optyczne poszerzeniu delikatnej linii szczęki i skierowanie uwagi na dół poprzez wydłużone elementy okularów - tłumaczy w rozmowie z magazynem "Elle" Anna Longoni, szefowa sklepu internetowego Sun Sun Hu.

Jeśli zatem posiadamy szerokie czoło i wąski podbródek, jak amerykańska aktorka Mindy Kaling, sięgnijmy po okulary z masywnymi oprawkami. Odpowiednie będą kształty, które wykraczają poza szerokość twarzy, jako przeciwwaga dla linii żuchwy. Znakomitym wyborem będą popularne awiatory, gdyż stworzą one wrażenie pożądanego kontrastu z podbródkiem w kształcie litery V. Sprawdzą się także okulary typu kocie oczy o lekko kwadratowym kształcie, które optycznie wydłużą twarz.

Twarz kwadratowa

Ostre rysy i widocznie zaznaczona linia żuchwy o szerokości podobnej do szerokości czoła wskazują na kwadratowy kształt twarzy, niczym u Olivii Wilde. 

- Neutralne odcienie oraz wzór imitujący skorupę żółwia pomogą niejako zmiękczyć i subtelnie oprawić twarz. Podobnie zadziałają także przywodzące na myśl styl retro soczewki w ciepłym bursztynowym kolorze - wyjaśnia ekspertka. Delikatności naszym rysom dodadzą także okulary owalne lub prostokątne, ale z zaokrąglonymi krawędziami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje