Reklama

Reklama

Piueco, czyli torebki z folii po... Snikersach

Na Warszawskich Targach Designu w Królikarni swoje eco torby zaprezentowała Ola Hetich. Zdradza, skąd wziął się ten oryginalny pomysł i jakie są zalety torebek z papierków po batonach.

"Torby i abażury, które projektuję, są zrobione z materiałów recyclingowych, z makulatury i folii. Ale najczęściej wykorzystuję papierki po batonikach i folie z butelek" - opowiada Ola Hetich projektantka toreb Piueco.

Reklama

"Pomysł przywiozłam z wakacji w Meksyku. Kiedy mój mąż zobaczył moją nową torebkę powiedział: Słuchaj, zróbmy sobie takie etui na laptopa, nie będziemy musieli wyrzucać śmieci. I zrobiliśmy kilka projektów, które spodobały się nam i naszym znajomym. I tak to się zaczęło".Technika wykonania takiej torebki czy abażuru to sploty, podobne do tych, jakich używamy robiąc gwiazdki na choinkę.

Na pytanie ile czasu zajmuje zrobienie jednej torebki, projektantka odpowiedziała: "Prawdę mówiąc nie wiem, bo nigdy nie robię jednej torebki od początku do końca. Najpierw zbieram materiały, a później w zależności od fantazji i potrzeby dzielę je na różne formy, wielkości, łączę z innymi materiałami. Dużo eksperymentuję. Dopiero jak mam przygotowany taki półprodukt, to zaczynam działać i włączam swój potencjał wykończeniowy".

Torby Piueco są bardzo trwałe i wytrzymałe. O ich zaletach opowiada projektantka: "Torby są zrobione z folii i papieru. Papier pozwala utrzymać określony kształt torby, sprawia, że sploty się nie rozkładają. Folia natomiast chroni przed wilgocią i zabrudzeniami. Torbę łatwo utrzymać w czystości, wystarczy przetrzeć mokrą szmatką.

Szczególnie w środku, gdzie wysypują się różne drobinki, na przykład pudru. Normalną podszewkę nie jest tak łatwo uprać. Poza tym torby Piueco mają atrakcyjne kolorowe wnętrze. Są wytrzymałe, sama noszę taką torebkę ponad 2 lata i nic się z nią nie dzieje".

Torby zaskakują kolorystyką i oryginalnością. Każdy może sobie wybrać folię, z której chciałby mieć swoją wymarzoną torebkę. Czy będzie to torba Coca-Coli czy Wedla, to już zależy od inwencji klientki.

Dodatki do toreb, których używa projektantka Piueco, również są ekologiczne. Jeśli klientka zażyczy sobie uszy ze skóry, to jest to skóra z resztek. Taką projektantka ma filozofię.

Dowiedz się więcej na temat: torebki z folii

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje