Reklama

Reklama

Piueco, czyli torebki z folii po... Snikersach

Na Warszawskich Targach Designu w Królikarni swoje eco torby zaprezentowała Ola Hetich. Zdradza, skąd wziął się ten oryginalny pomysł i jakie są zalety torebek z papierków po batonach.

"Torby i abażury, które projektuję, są zrobione z materiałów recyclingowych, z makulatury i folii. Ale najczęściej wykorzystuję papierki po batonikach i folie z butelek" - opowiada Ola Hetich projektantka toreb Piueco.

"Pomysł przywiozłam z wakacji w Meksyku. Kiedy mój mąż zobaczył moją nową torebkę powiedział: Słuchaj, zróbmy sobie takie etui na laptopa, nie będziemy musieli wyrzucać śmieci. I zrobiliśmy kilka projektów, które spodobały się nam i naszym znajomym. I tak to się zaczęło".Technika wykonania takiej torebki czy abażuru to sploty, podobne do tych, jakich używamy robiąc gwiazdki na choinkę.

Reklama

Na pytanie ile czasu zajmuje zrobienie jednej torebki, projektantka odpowiedziała: "Prawdę mówiąc nie wiem, bo nigdy nie robię jednej torebki od początku do końca. Najpierw zbieram materiały, a później w zależności od fantazji i potrzeby dzielę je na różne formy, wielkości, łączę z innymi materiałami. Dużo eksperymentuję. Dopiero jak mam przygotowany taki półprodukt, to zaczynam działać i włączam swój potencjał wykończeniowy".

Torby Piueco są bardzo trwałe i wytrzymałe. O ich zaletach opowiada projektantka: "Torby są zrobione z folii i papieru. Papier pozwala utrzymać określony kształt torby, sprawia, że sploty się nie rozkładają. Folia natomiast chroni przed wilgocią i zabrudzeniami. Torbę łatwo utrzymać w czystości, wystarczy przetrzeć mokrą szmatką.

Szczególnie w środku, gdzie wysypują się różne drobinki, na przykład pudru. Normalną podszewkę nie jest tak łatwo uprać. Poza tym torby Piueco mają atrakcyjne kolorowe wnętrze. Są wytrzymałe, sama noszę taką torebkę ponad 2 lata i nic się z nią nie dzieje".

Torby zaskakują kolorystyką i oryginalnością. Każdy może sobie wybrać folię, z której chciałby mieć swoją wymarzoną torebkę. Czy będzie to torba Coca-Coli czy Wedla, to już zależy od inwencji klientki.

Dodatki do toreb, których używa projektantka Piueco, również są ekologiczne. Jeśli klientka zażyczy sobie uszy ze skóry, to jest to skóra z resztek. Taką projektantka ma filozofię.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy