Reklama

​Powróciła moda na łańcuszki noszone na kostkach

Biżuteria na kostkę to nieodzowne akcesorium tego lata. Ich powrót zapowiadały takie domy mody jak Versace, a sięgnęły po nie Bella Hadid czy Rosie Huntington-Whiteley.

Od delikatnych pereł, subtelnych łańcuszków, po kolorowe bransoletki z koralikami i egzotycznymi muszelkami - w tym sezonie biżuteria powraca, jednak w nieco innej odsłonie. Zamiast naszyjników ozdabiających dekolt, tego lata ozdabiamy kostki.

Możemy zainspirować się Bellą Hadid i nieśmiertelnym perłom nadać nieco współczesnego wymiaru. Modelka postanowiła opleść sznur pereł wokół kostki, czyniąc z nich nieoczywistą ozdobę. Z kolei Rosie Huntington-Whiteley postanowiła zadać nieco szyku domowej stylizacji. Choć ma na sobie zwykły szary dres, nie zapomniała o biżuterii, oplatając kostkę złotym łańcuchem.

Reklama

Zapowiedź tego trendu widoczna była na pokazach wskazujących na trendy wiosna/lato 2020, a biżuteria na kostkę pojawiła się na wybiegach domów mody Gucci, Missoni czy Versace. Choć ten trend wciąż przywodzi ducha i modową nostalgię lat 90., jak każdy odświeżony zyskał nieco inny charakter.

- Bransoletki na kostkę w latach 90. były uważane głównie za dziewczęce akcesoria plażowe, zwykle wykonane z muszli i kolorowych sznurków - tłumaczy w The Zoe Raport, Marianna Derizioti, założycielka Mayol Jewelry - Dziś bransoletki na kostkę stały się eleganckim, całorocznym dodatkiem. Są wykonane z droższych materiałów, takich jak perły, kamienie półszlachetne lub delikatne łańcuszki - wyjaśnia.

Mnogość trendów pozwala nam zatem na różnorodną zabawę tym subtelnym, ale efektownym akcesorium. Z jednej strony możemy postawić na wspomniane już muszelki lub kolorowe sznurki, koraliki, wspominając przy tym kolonie. Możemy również sięgnąć po nieco subtelniejsze ozdoby jak delikatne łańcuszki z różnorodnymi zawieszkami lub bawić się trendem i łączyć dwie ozdoby jednocześnie.

- Myślę, że w 2018 roku powoli zaczęto zwracać uwagę na kostki i trend biżuterii dedykowanej tej części powoli powracał, ale wciąż jedynie jako letni dodatek. Rok 2020, to zdecydowanie wielki powrót bransoletek na kostkę, które były mocno akcentowane podczas pokazów mody, ale równie chętnie sięgają po nie styliści i influencerzy, zatem stały się one nieodzownym dodatkiem na co dzień. Oficjalnie są one uważana już nie tylko za dodatek plażowy, ale element, który natychmiast uzupełnia i podnosi modowy walor całej stylizacji - dodaje Derizioti.

PAP life
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy