Reklama

Reklama

Siła czerwonej sukienki

W święto zakochanych panie mogą rozważyć założenie czerwonej sukienki. Czerwień kusi i przyciąga wzrok, kojarzona jest z miłością i namiętnością. Badania potwierdzają, że kobiety ubrane na czerwono są bardziej pociągające dla mężczyzn.

- Czerwony ma wielką siłę. Możesz nic nie mówić, jak wchodzisz do dużej sali. Ale w momencie, kiedy masz na sobie czerwoną sukienkę, płaszcz, czy garnitur, wszyscy cię widzą i dajesz tym sygnał: Oto jestem! Czerwony jest najbardziej dynamicznym i prowokującym kolorem ze wszystkich - powiedziała Anna Męczyńska, znana stylistka i kostiumografka.

Ten kolor prowokuje spojrzenia mężczyzn. To, że kobiety ubrane na czerwono są bardziej pociągające dla mężczyzn, potwierdzają badania psychologów. Eksperyment, który nadzorował Adam Pazda, psycholog społeczny z uniwersytetu w Rochester w stanie Nowy Jork, dowiódł, że w czerwonym kryje się silny sygnał sugerujący, iż kobieta może być bardziej otwarta na erotyczne podchody ze strony mężczyzn. Czerwony ma sugerować też, że adorator nie dostanie kosza.

Reklama

- Fascynuje nas to, że zwykła zmiana koloru damskiej sukienki może mieć tak silny wpływ na to, jak kobieta postrzegana jest przez mężczyzn. Badania potwierdzają, że kobiety częściej ubierają się na czerwono, gdy są zainteresowane seksualnymi podchodami ze strony potencjalnego partnera - skomentował naukowiec.

Mężczyźni rzadko mogą wychwycić na swoim radarze kobietę w czerwieni.

- Z moich doświadczeń wiem, że bardzo dużo kobiet marzy o czerwonej sukience, ale wiele z nich nigdy takiej sukienki sobie nie kupiło. Uważają bowiem, że czerwony jest kolorem tabu, ma silne podłoże erotyczne. Kobieta w czerwonej sukni, zwłaszcza dla starszego pokolenia, jest kimś rozwiązłym - stwierdziła Męczyńska.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje