Reklama

Reklama

Stylizacje wszech czasów: pin-up girl

Opatrzone magicznym określeniem "w stylu pin up" najzwyklejsze ciuchy na portalach sprzedaży i wymiany ubrań, nagle zyskują na wartości a znoszona przeciętna spódnica staje się niekiedy retro cudem godnym samej Marylin Monroe.

Obserwując rozmowy modelek, fotografów, projektantów i wizażystów na różnego rodzaju forach internetowych, zauważyć można, że bardzo często wspólnym marzeniem przedstawicieli tych grup dotyczącym sesji zdjęciowej czy pokazu, jest stylizacja w duchu pin-up.

Jeśli reklamowe zdjęcia jakiegoś produktu są utrzymane w tej właśnie stylistyce, to natychmiast następuje lawina pozytywnych i rozrzewnionych komentarzy internautów. Podobnie jest z teledyskami. Wszystko co retro i pin -up zdobywa uznanie oglądających.

Wielki powrót "kociaków"

Co takiego jest w stylu styl pin-up, że nieodmiennie, już od ponad pół wieku pozostaje aktualny i chętnie wykorzystywany przez stylistów jak i gwiazdy show-biznesu? Na pewno wiąże się to z wszechobecną, zwłaszcza od paru lat, modą na vintage. A może to tęsknota za prawdziwą kobiecością?

Reklama

Początki pin-up to lata 40 i 50 XX wieku. Mianem tym określano fotografie dziewczyn, których rysunki lub zdjęcia amerykańscy żołnierze przypinali na ścianach i bez końca podziwiali, tęskniąc za beztroską wolnością.

Kobiety te, określane mianem "kociaków," przedstawiano często podczas prozaicznych czynności takich jak gotowanie czy sprzątanie.

Smaczku całości dodawał jednak często fakt nieplanowanego podwinięcia się spódnicy i ukazania światu zgrabnych nóżek w seksownych pończochach.

Inną grupa pin-up są te ukazane w charakterystycznych kuszących pozach np. na plaży, stąd m.in. popularna stylizacja pin-up w duchu marynarskim.

Zmysłowość w dobrym stylu

Pin-up to wdzięk, młodość ale przede wszystkim zalotność w dobrym stylu, pełna niedomówień i bez epatowania wulgarnym erotyzmem a mimo tego zmysłowa i pożądana na całym świecie.

Sztandarowy dla pin-up girl zestaw to obcisła bluzeczka kontrastująca z bardzo rozkloszowaną spódnicą. Krojona tak spódnica wspaniale wirowała w tańcu a były to przecież czasy rock and rolla. Były jednak fanki bardzo obcisłych spódnic lansowanych m.in. przez ikonę stylu Betty Page.

Na nogach dziewczyna pin-up nosiła zgrabne buciki na wysokich obcasach lub platformach, najczęściej nieśmiertelne peep-toe.

Przedstawicielka stylu pin-up była kobietką z krwi i kości, jej znakiem rozpoznawczym była bardzo wąska talia ale i kobiece krągłości - pełne biodra i biust.

Fryzura pin-up jest również bardzo twarzowa, prym wiodą loki i podwinięte krótkie grzywki.

Szczegółowe instrukcje jak wykonać tego typu fryzurę i makijaż można bez problemu znaleźć w Internecie a potem zabłysnąć na przykład na tematycznym party.

Makijaż pin-up to przede wszystkim czerwone pełne usta, zarumienione policzki oraz podkreślone czernią i długimi rzęsami oczy. Reszty dopełnia szeroki uśmiech, bowiem pin-up girl to dziewczyna radosna i pewna siebie.

Współczesna pin-up girl

Współcześnie fankami stylizacji pin-up są m.in Dita von Teese, modelka Bernie Deuter oraz piosenkarka Paloma Faith. Obserwując zmiany image'u tej ostatniej, bardzo często można zauważyć inspiracje stylem "kociaka" sprzed pół wieku.

Styl pin-up może być szczególnie wdzięczny do zaadaptowania szczególnie latem, kiedy królują sukienki i koturny.

Może warto zainwestować w oryginalne kocie okulary w duchu pin-up czy dla odmiany włożyć szeroką, kobiecą spódnicę i obserwować zachwycone spojrzenia przechodniów szczególnie płci brzydkiej?

Daria Woszczatyńska

IDmedia
Dowiedz się więcej na temat: suknie ślubne w stylu retro | spódnica | PIN

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy