Sukienki, które optycznie dodają lat. Kobiety 50+ powinny ich unikać

Sukienki to świetna opcja na kobiecy, świeży wygląd. Warunkiem jest jednak to, że nosimy odpowiednie fasony. Istnieją bowiem takie kroje, kolory i wzory, które niepotrzebnie dodadzą nam lat. Jest to szczególnie ważne w przypadku kobiet 50+. Jakie więc sukienki wybierać, aby się nie postarzać?

Sukienki w pastelowych odcieniach, z dekoltem w serek są dobrym wyborem, aby się nie postarzyć
Sukienki w pastelowych odcieniach, z dekoltem w serek są dobrym wyborem, aby się nie postarzyć123RF/PICSEL

Choć nie wszystkie kobiety lubią nosić sukienki, to są również takie, które uwielbiają tę część garderoby. W odpowiednio dobranym do naszej sylwetki modelu zyskamy kobiecy, promienny look. Z drugiej jednak strony trzeba uważać na niektóre fasony, bowiem mogą bezlitośnie dodać nam lat. Szczególnie powinny ich unikać kobiety dojrzałe.

Sukienki, które dodają lat - bardzo ciemne

Czarny kolor jest powszechnie uważamy za elegancki i uniwersalny. Niestety nie zawsze sprawdzi się w przypadku sukienek, bowiem podobnie jak inne ciemne barwy, np. głęboki granat czy czekoladowy brąz, może optycznie nas postarzać. Może się tak dziać zwłaszcza, gdy nie dodamy do stylizacji żadnych jaśniejszych dodatków.

Sukienki, które dodają lat - z zabudowanym dekoltem

Nietrafionym wyborem może być także sukienka zabudowana pod samą szyję, ze stójką lub golfem. Taki fason może dodać nam lat, dlatego nie powinny nosić go kobiety 50+. Co więcej, z tego typu dekoltem optycznie tracimy na lekkości, wyglądamy bardziej masywnie, a proporcje naszego ciała są zaburzone.

Sukienki, które dodają lat - bez rozcięcia

Sukienki midi lub maxi same w sobie nie są złe, jednak pod warunkiem, że posiadają ciekawe urozmaicenie, np. rozcięcie na nodze czy ozdoby na tkaninie. W innym przypadku będą prezentować się dość topornie i postarzać. Fasony typu midi mogą także optycznie skracać nogi. Uważać należy również na printy, bowiem niektóre sprawiają, że "przybywa" nam kilogramów.

Jakie sukienki wybierać?

Jakie zatem sukienki powinny wybierać dojrzałe kobiety? Najlepiej lekkie, zwiewne, z umiarkowanym dekoltem w serek lub okrągłym. Warto stawiać na wyraziste lub pastelowe odcienie, ani zbyt ciemne, ani zbyt jasne, a także unikać neonów. Sprawdzą się zatem takie kolory jak butelkowa zieleń, fuksja, fiolet, bordo czy nie za ciemny granat.

Warto stawiać na następujące fasony sukienek:

  • kopertowe,
  • szmizjerki,
  • ołówkowe.

Aby szukać inspiracji, warto śledzić gwiazdy po 50-tce. Małgorzata Kożuchowska, Joanna Racewicz czy Anna Popek udowadniają, że można wyglądać w sukienkach młodo i szczupło. Często też wybierają przy tym najmodniejsze kolory wzory i fasony.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas