Reklama

Reklama

Ubrania, które mogą zniszczyć zdrowie. Lepiej ich unikaj!

Spędzamy w nich nawet kilkanaście godzin dziennie, ale często nie mamy świadomości, jak szkodliwy mogą mieć wpływ na nasze zdrowie. Jakich ubrań unikać?

Duże kaptury i kołnierze

Mimo, że od kilku lat są lansowane jako jeden z mocniejszych trendów, ubrania z dużymi kapturami i kołnierzami niszczą twój kręgosłup. Noszenie kaptura mocno nadwyręża szyję i powoduje nacisk odpowiedzialny często za bóle głowy, a nawet chroniczne migreny. Ciężkie kołnierze mogą być odpowiedzialne za wady postawy oraz bóle ramion i karku.

Kołnierze przy kurtkach często wykonane są również z naturalnego futra, a w dzisiejszych czasach chyba nikogo nie trzeba już przekonywać, że zabijane zwierząt w imię mody nie powinno mieć miejsca.

Spodnie rurki

Reklama

Lekarze apelują od lat - nie powinniśmy zbyt często nosić spodni rurek. Mimo, że ten krój spodni wciąż jest modny i wiele kobiet nie wyobraża sobie bez nich życia, warto mieć świadomość, jak negatywny mają one wpływ na zdrowie.

Noszenie tak obcisłych spodni każdego dnia ma fatalny wpływ na stan kolan - pozostają one wtedy w nienaturalnej pozycji, a ciągły nacisk może powodować ból i zwyrodnienia. Według lekarzy rurki odpowiedzialne są również za obrzęk, opuchliznę oraz problemy z układem krążenia - w skrajnych przypadkach mogą mieć wpływ na powstanie żylaków.

Rurki mogą być również odpowiedzialne za problemy z trawieniem - ciągły ucisk ma bardzo zły wpływ na narządy wewnętrzne. Rurek nie powinny też nosić kobiety z tendencją do infekcji intymnych - w tych ciasnych spodniach ciało nie może oddychać. 

***Zobacz także***

Dowiedz się więcej na temat: moda | materiały

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje