Reklama

Reklama

W stylu lat 90.: Ubierz się jak Spice Girls

Na modowym szczycie tęsknota za ostatnią dekadą XX wieku nie mija. Sukienki z satyny, buty na platformach i neonowe odcienie to wciąż dominujące na wybiegach trendy. Jeśli chcemy zaktualizować garderobę w duchu lat 90., zainspirujmy się ikonicznymi strojami Spice Girls.

Bez względu na mnogość pojawiających się w ostatnim czasie trendów, tendencją cieszącą się największą popularnością wśród projektantów i odbiorców mody jest niewątpliwie odrodzenie stylu nawiązującego do lat 90. Tęsknota za czasami, kiedy platformy butów były niedorzecznie duże, lateks niepokojąco lśniący, a neonowe odcienie niemal oślepiały, wciąż rządzi wybiegami topowych designerów i, kreującymi trendy w bodaj równym co one stopniu, mediami społecznościowymi.

Reklama

Niekwestionowanym symbolem ówczesnej drapieżności i wyzwolenia w ubiorze były Spice Girls. Kiedy w 1996 r. grupa pięciu przebojowych dziewczyn z hukiem wkroczyła na brytyjską scenę muzyki pop, natychmiast stało się jasnym, że potrafią one zwrócić na siebie uwagę nie tylko za sprawą wpadających w ucho melodii, ale i wyrazistego image'u, którym już wkrótce inspirować się miały miliony dziewczyn na całym świecie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje