Reklama

Wyglądaj jak paryżanka

Paryżanka to mit, stan umysłu. To ktoś, kto uwodzi cały świat. Jeżeli zdefiniowanie jej stylu jest prawie niemożliwe, to już naszkicowanie konturów jest łatwiejsze. Kilka wskazówek, które pomogą w tej definicji.

Można pokusić się o kilka elementów, które są wyznacznikami stylu ubioru prawdziwej paryżanki. Kilka zasad pomoże przybliżyć się do klasycznego stylu paryskiej elegantki.

Po pierwsze, weźmy sobie do serca klasykę, czyli stylizację łączącą elementy damskiego stroju z czymś zabranym z męskiej szafy. Marynarka, garnitur, płaskie, sznurowane buty - sprawdzą się w tworzeniu eleganckiego wizerunku. Dobrze jest też przyswoić sobie elementy marynarskiego stroju: paski, granat, wąskie dżinsy i buty na niskim obcasie.

Bądź odważna w noszeniu koloru, np. jaskrawa czerwona kurtka i takież buty. Złagodzić wizerunek pomogą dodane do tego jasne, np. białe dżinsy.

Reklama

Skoro jesteśmy już przy dżinsie, odważ się również nosić dżinsowy total look: spodnie, kurtka, nawet buty z dżinsu, prawda, że brzmi nieźle?

Można również pobawić się akcesoriami. Do marynarki i klasycznych spodni zabierz ze sobą wiklinowy koszyk zamiast torebki. To on będzie na pierwszym planie i przykuwał uwagę. I znów będzie szykownie, w paryskim stylu.

Jeśli stawiasz na jednokolorową stylizację, granatową lub czarną, przełam ją odrobiną złota. Złoty, rzucający się w oczy zamek błyskawiczny przy marynarce albo nieco złotej biżuterii doda klasy i uroku.

W paryskim stylu będzie odważne noszenie wysokich butów w typie muszkieterek. Za odważnie? Wcale nie, jeśli wybierzesz te na niskim obcasie i zestawisz je po prostu z dżinsami.

I ostatnia dobra rada, jak dorównać paryżankom: pozostań wierna czerni. Czerń jest zawsze elegancka, klasyczna, nie ryzykujesz, że popełnisz modowa gafę. (PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama