Reklama

Reklama

5 zalet owoców i warzyw z puszki

Żywność przechowywana w puszkach posiada wiele zalet, o których często zapominamy. Warto wybierać ją przede wszystkim wtedy, gdy w sklepach nie ma świeżych owoców i warzyw. Przeszukując półki w poszukiwaniu w ten sposób pakowanych produktów, musimy jedynie pamiętać, aby wybierać te, które nie zawierają konserwantów. Co zyskujemy kupując owoce czy warzywa z puszki?

Długi termin przydatności

Jedną z głównych zalet produktów dostępnych w puszkach jest ich wydłużony okres przydatności do spożycia. Ich trwałość zapewnia proces sterylizacji oraz szczelność opakowania, chroniącego przed dostępem powietrza, światła i zanieczyszczeń.

Świeże i zdrowe

Reklama

W owocach i warzywach z puszki nie zachodzą procesy biologiczne, które powodowałyby ich starzenie się. Przez cały okres przydatności zachowują one zatem pełną świeżość. Tego typu produkty nie tracą również potrzebnych naszemu organizmowi witamin.

Alternatywa dla przetworów

Żywność w puszkach to idealna alternatywa dla przetworów w słoikach. Dzięki niej możemy cieszyć się sezonowymi produktami przez cały rok. Co więcej, owoce i warzywa w puszkach są tańsze, niż tradycyjne przetwory w słoikach.

Oszczędność czasu

Owoce i warzywa z puszki to także oszczędność czasu. Z takimi produktami jesteśmy w stanie w przeciągu kilkunastu minut stworzyć zdrową sałatkę owocową czy warzywną, a nawet pyszny deser.

Zdrowo z puszki

Przechowywanie jedzenia w puszkach jest praktykowane od ponad 200 lat. Takie produkty wcale nie muszą zawierać niezdrowych konserwantów, czego przykładem są artykuły np. marki Sandra. Wykorzystując je w swojej kuchni powinniśmy jedynie pamiętać, że po otwarciu puszki, niewykorzystaną zawartość musimy przełożyć do innego naczynia. Dzięki temu niebezpieczne substancje z metalowego opakowania nie zaczną się utleniać i nie przenikną do żywności.  

Wybierając wysokiej jakości owoce i warzywa w puszkach możemy mieć pewność, że jemy smacznie i zdrowo. Co więcej, to doskonała alternatywa dla niezdrowych przekąsek, którym zdarza nam się ulec.


materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje