Reklama

Reklama

6 ćwiczeń na płaski brzuszek

Upatrzyłaś w sklepie letnią sukienkę, w sam raz na urlop. Przymierzasz, a tu niespodzianka: wystający brzuszek psuje cały efekt? Jest na to sposób. Systematyczne ćwiczenia dwadzieścia minut dziennie, a po miesiącu zauważysz pierwsze efekty.

Wystający brzuszek to utrapienie coraz większej liczby kobiet. Przyczynia się do tego zła dieta, siedząca praca, zbyty mało ruchu. Nawet gdy już zaczniemy ćwiczyć, to i tak zbyt szybko się poddajemy. Zniechęcone brakiem efektów łatwiej usprawiedliwiamy kolejne kęsy słodkości, najczęściej zjadanych w późnych godzinach wieczornych.

Przedstawiamy prosty program sześciu ćwiczeń, które pozwolą pozbyć się nadmiernego tłuszczyku z okolic brzucha.

Klasyczne brzuszki

Połóż się na plecach. Nogi zegnij w kolanach. Ręce połóż przy uszach (błędem jest kładzenie rąk za głową). Rytmicznie zepnij brzuch. Nie musisz wysoko się podnosić. Wystarczy, gdy pracuje brzuch. Staraj się nie ciągnąć głowy! Wykonaj osiem powtórzeń w dwóch seriach. Gdy będziesz bardziej zaawansowana, możesz zwiększyć liczbę powtórzeń do dwudziestu. Pamiętaj o prawidłowym oddechu: wdech nosem przed spięciem, wydech ustami po spięciu.

Reklama

Brzuszki z uniesionymi nogami

Połóż się na plecach. Unieś nogi i ugnij pod kątem prostym w kolanach. Ręce połóż przy uszach. Pamiętaj, by nie ciągnąć głowy. Rytmicznie zepnij brzuch. Wykonaj osiem powtórzeń w dwóch seriach. Gdy będziesz bardziej zaawansowana, możesz zwiększyć liczbę powtórzeń do dwudziestu. Pamiętaj o prawidłowym oddechu: wdech nosem przed spięciem, wydech ustami po spięciu.

Brzuszki na skos

Połóż się na plecach. Nogi ugnij w kolanach pod kątem prostym. Prawą nogę połóż na lewe kolano, tak by kostka dotykała kolana. Prawą rękę połóż w bok, lewą połóż przy uchu. Pamiętaj, by nie ciągnąć głowy. Rytmicznie zepnij brzuch, starając się jak najbliżej dociągnąć lewy łokieć do prawego kolana. Wykonaj osiem powtórzeń w dwóch seriach. Gdy będziesz bardziej zaawansowana możesz zwiększyć liczbę powtórzeń do dwudziestu. Pamiętaj o prawidłowym oddechu: wdech nosem przed spięciem, wydech ustami po spięciu.

Brzuszki w wyprostowanymi nogami

Połóż się na plecach. Podnieś nogi do góry i wyprostuj. Ręce połóż przy uszach. Rytmicznie zepnij brzuch. Nie ciągnij głowy! Wykonaj osiem powtórzeń w dwóch seriach. Gdy będziesz bardziej zaawansowana, możesz zwiększyć liczbę powtórzeń do dwudziestu. Pamiętaj o prawidłowym oddechu: wdech nosem przed spięciem, wydech ustami po spięciu.

Podpórka na łokciach

Połóż się na brzuchu. Podeprzyj się na łokciach. Podpierając się stopami podnieś się. Wytrzymaj jak najdłużej. Postaraj się opaść jak najniżej podłogi. Nie wypinaj pupy. Plecy trzymaj prosto. Powtórz ćwiczenie trzy razy. Pamiętaj o prawidłowym oddechu.

Spinanie kolan

Połóż się na plecach. Wyprostuj nogi. Ręce przełóż prosto za głowę. Będzie ci łatwiej, gdy chwycisz się jakiegoś przedmiotu za głową. W tej pozycji podciągnij kolana do klatki piersiowej. Wykonaj osiem powtórzeń w dwóch seriach. Gdy będziesz bardziej zaawansowana, możesz zwiększyć liczbę powtórzeń do dwudziestu. Pamiętaj o prawidłowym oddechu: wdech nosem przed spięciem, wydech ustami po spięciu.

Żyj zdrowo i aktywnie
Dowiedz się więcej na temat: nogi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje