Reklama

Reklama

Łazienka pełna zasad

Mydło mydłu nierówne… Czym się myć, żeby nie podrażniać delikatnej i wrażliwej skóry?

Dobry kosmetyk do mycia powinien usuwać brud, nie podrażniając przy tym skóry i nie wysuszając jej zanadto. Każde mydło ma odczyn zasadowy, który nie działa dobrze na naskórek. Dlatego powinnyśmy się zastanowić, czy zamiast zasadowego mydła nie wybrać kosmetyku z innymi substancjami myjącymi.

Mydła w kostce. To one najczęściej uszkadzają barierę ochronną naskórka, zakwaszając jego odczyn. Właściwie mydeł w kostce lepiej używać tylko do mycia rąk.
Mydła w płynie. Często zawierają te same składniki co mydła w kostce. Kupuj takie preparaty, w których jest gliceryna, substancje tłuszczowe i proteiny.
Żele i emulsje pod prysznic. Nie zawierają mydła, tylko syntetyczne środki myjące, które są łagodne dla skóry. Ich stosowanie zaleca się osobom o wrażliwej skórze.
Żele z peelingiem. Oprócz substancji myjących zawierają składniki złuszczające martwy naskórek. Świetne dla osób z szorstką skórą, skłonną do wyprysków, dla kobiet walczących z cellulitisem. Mają dość silne działanie, nie poleca się ich alergikom.

Myj się delikatnieJeśli masz niezwykle wrażliwą skórę lub cierpisz na alergię, musisz szczególnie uważnie czytać etykiety na kosmetykach. Do mycia wybieraj te, które najmniej się pienią. Idealne będą emolienty, czyli płyny do kąpieli niezawierające substancji zapachowych ani mydła. Są bardzo delikatne, podczas mycia wytwarzają na skórze delikatny film, chroniący przed utratą wody. Równie dobre dla alergików są mydła wytwarzane ręcznie, bez konserwantów, chemicznych środków utwardzających i pianotwórczych. Takie kostki myjące zawierają tylko naturalne oleje roślinne (palmowy i kokosowy) czy wonne olejki eteryczne. Mydła takie długo leżakują, przez co zwiększa się ich delikatność. Dla szczególnie wrażliwych polecamy zwykłe polskie szare mydło, które na pewno nie podrażni, a wręcz zaleczy niektóre dolegliwości skórne. 

Reklama


Na ścieżkach życia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy