Reklama

Reklama

Modny i trwały manikiur na wakacje

Właśnie teraz jest świetna pora na takie ozdobienie paznokci. Będą piękne i zadbane przez wiele tygodni!

Bardzo lubiane tipsy

Do zabiegów używa się wypełniających mas. Poprawiają one wygląd paznokci, pozwalają na ich przedłużenie i oryginalne zdobienia.

  • Żelowe zdobienia imitują te naturalne. Masę (rodzaj galaretki) stylistka formuje pędzelkiem na podłożonym pod płytkę szablonie. Kolejne warstwy utwardza w lampie UV. Tą metodą można przedłużyć nawet paznokcie krótkie, naklejając sztuczną płytkę.

Dodatkowe efekty W masę żelową można wtopić drobinki, hologramy, minicyrkonie. Idealny efekt: 2-3 tygodnie. Cena: od 100 zł.

Reklama

  • Akrylowe masy (ze specjalnego płynu i mieszanki różnokolorowych pudrów) są bardzo trwałe. Można je też dowolnie modelować i uzupełniać nimi nierówności (np. po urazie). Masę formuje się na szablonie z podziałką, co pozwala dostosować kształt i długość paznokcia do zarysu dłoni. Nakładanie jest kilkuetapowe, po każdym płytki utwardza się w lampie UV.

Dodatkowe efekty Akryl jest tak plastyczny, że można z niego wyczarować nawet wypukłe zdobienia, np. płatki, listki. Idealny efekt: 2-3 tygodnie. Cena: od 120 zł.

Stylizacja hybrydowa

Nowoczesne zdobienia tego typu są trwałe jak żel, a dają efekt tradycyjnego manikiuru.

Łatwa aplikacja  - po przygotowaniu płytek (opiłowanie, odsunięcie skórek) kolejno nakłada się pędzelkiem: specjalną bazę, dwie warstwy emalii i utwardzacz. Warstwy utrwala się w lampie UV. Idealny efekt: 2-3 tygodnie. Cena: od 100 zł.

Z koloru w kolor - oryginalny i modny efekt cieniowania dają niektóre lakiery użyte do stylizacji hybrydowych. Emalie zmieniają barwę pod wpływem temperatury (np. zabieg Shade EFexclusive). Podobnie działa specjalny preparat, który stylistka paznokci nakłada między lakierem a utwardzaczem (np. zabieg Orly Gel FX).

Połysk w trójwymiarze - wakacyjny charakter manikiuru i pedikiuru podkreślą lśniące folie, którymi można uzupełnić stylizację hybrydową (np. zabieg Shellac). Folie mienią się kolorami, dając efekt np. hologramów, cekinków, tafli.

Naturalne upiększenia

Te pomysły docenią zwłaszcza panie, których paznokcie są kruche, zniszczone, rozdwajające się. Polecamy je też tym ceniącym klasykę.

Manikiur japoński - pięknie nabłyszcza płytki i nadaje im zdrowy wygląd. Zabieg polega na wmasowaniu polerką specjalnej pasty. Zawarte w niej składniki (np. krzemionka z morza japońskiego) odżywiają paznokcie i zapewniają im połysk. Zabieg kończy wmasowanie utrwalającego pudru. Idealny efekt: 2-3 tygodnie. Cena: 30-70 zł.

Manikiur biologiczny - jego istotą jest odpowiednie przygotowanie płytek. Do zabiegu używa się pilniczków szklanych, papierowych. Skórek nie wycina się, tylko zmiękcza płynem (dzięki temu nie narastają tak szybko!) i odsuwa patyczkiem. Tak przygotowane płytki najpiękniej prezentują się w manikiurze francuskim (z białą końcówką).

Odmieniony French - modnie jest ozdobić całą płytkę jasną, ale wyrazistą emalią np. błękitną, seledynową. Samą końcówkę maluje się wtedy ciemniejszym lakierem. Idealny efekt: ok. 1 tygodnia. Cena: od 40 zł.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Dowiedz się więcej na temat: paznokcie | manikiur | tipsy | manikiur hybrydowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje