Szkło w popularnym produkcie! GIS wydał pilny alert
Główny Inspektorat Sanitarny wydał najnowsze ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. W komunikacie czytamy, że w jednej partii produktu rybnego stwierdzono obecność szkła lub plastiku. Konsumenci, którzy posiadają taki produkt, pod żadnym pozorem nie powinni go spożywać.

Uwaga na szkło lub plastik w produkcie rybnym
GIS informuje, że na podstawie skargi konsumenta na obecność fragmentu ciała obcego, prawdopodobnie szkła lub plastiku, producent określonego poniżej produktu podjął decyzję o konieczności jego wycofania z obrotu.
Spożycie żywności zanieczyszczonej ciałami obcymi stanowi zagrożenie dla zdrowia konsumentów.
Szczegóły dotyczące produktu:
Nazwa produktu: Jadło Rybaka, 250g
Numer partii i data minimalnej trwałości: 16.07.2026
Producent: Przetwórstwo i Wędzenie Ryb Małgorzata Dzierżyńska, Sędki 4B, 19-300 Ełk, WNI 28051801
Firma Przetwórstwo i Wędzenie Ryb Małgorzata Dzierżyńska wdrożyła procedurę wycofania produktu niezgodnego z rynku. Wszyscy odbiorcy zostali poinformowani o konieczności wycofania wyżej wskazanej partii produktu i przekazania do utylizacji. Proces wycofania produktu niezgodnego przez odbiorców ze sklepów zakończył się 15.11.2025 r. - wskazuje GIS.

GIS apeluje do konsumentów
Konsumenci posiadający produkt rybny opisany w komunikacie nie powinny go spożywać.








