Magda Lamparska: "Aktorstwo jest bardzo osobistą pracą". "Zbliżenia" Alicji Resich

Gościem najnowszego odcinka podcastu wideo "Zbliżenia" Alicji Resich jest Magdalena Lamparska, polska aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna. W podcaście opowiada m.in. o książce na temat Poli Negri, fundacji Gersly, pracy aktora czy spełnianiu marzeń.

Magdalena Lamparska u Alicji Resich
Magdalena Lamparska u Alicji ResichINTERIA.TV

"Kobieta z głową na karku - Pola Negri". Magdalena Lamparska u Alicji Resich

Magdalena Lamparska jest autorską książki na temat jednej z najpopularniejszych polskich aktorek na świecie. O hollywoodzkiej gwieździe - Poli Negri, Lamparska opowiada w książce "Wszystko albo nic. #jak Pola Negri". "Autorka zaprasza Polę do swojego świata, mówiąc: niejednego chciałabym się od ciebie nauczyć" - mówi opis publikacji. Czego możemy więc nauczyć się z fenomenu tej wybitnej celebrytki?

Francuzi o Poli Negri mówili "kobieta z głową na karku" Czy Pola Negri była osobą szczęśliwą? To dla mnie była nie tylko taka praca badawcza nad osobą, ale przede wszystkim aktorki kobiety nad aktorką kobietą. To znaczy, że najbardziej ciekawą w życiu aktora nie jest wyłącznie jego praca zawodowa, ale to, jaką jest osobą i czy umie połączyć dwa światy - fikcji i realny. To znaczy, czy życie zawodowe jest w stanie tobie zrekompensować szczęście prywatne
tłumaczy Magdalena Lamparska

"Macierzyństwo to nie piękna okładka z Instagrama" - Magdalena Lamparska w "Zbliżeniach"

Magdalena Lamparska jest mamą dwójki dzieci. Szczerze o macierzyństwie i trudnościach z nim związanych opowiedziała w podkaście wideo Alicji Resich:

Macierzyństwa są różne i nie możemy ich pokazywać cały czas jako pięknej okładki z Instagrama. Jeżeli kobiety mają różne trudności czy zdrowotne czy psychologiczne - to nie można się tego wstydzić, tylko trzeba prosić o pomoc. Kobiety potrafią być największymi krytykami.

Magda Lamparska: "Mam ochotę, by skupić się na tym, na co mam wpływ. Tu i teraz". Fundacja Gerlsy

Magdalena Lamparska wraz z Olgą Bołądź i Jowitą Radzińską w 2018 roku założyły fundację Gerlsy na rzecz kobiet. Jej działania oparte są na solidarności kobiet i sile grupowości. Celem organizacji jest stworzenie przestrzeni, w której kobiety będą mogły mówić własnym głosem o swoich sprawach i sprawach dla nich ważnych. Magda Lamparska w rozmowie z Alicją Resich wyjaśnia, iż jednym z projektów fundacji, jest stworzenie "rozwojownika" - poradnika, który pokazuje, w jaki sposób osiągać swoje marzenia, rozkładając je na niewielkie cele i zadania:

Ja nie traktuję zawodu aktorki jako czegoś odtwórczego, tylko miałabym ochotę na zmianę. W naszym zawodzie jest wiele niewiadomych. I można by skupić się na obwinianiu całego świata - "nie gram tego, a bym chciała", a ja bardziej mam ochotę, by skupić się na tym, na co mam wpływ. Tu i teraz
Nie mam wpływu na to, co będzie w przyszłości, ale mam wpływ na to, co dziś zrobię, żeby być mojego marzenia bliżej za parę lat. Stąd wzięła się fundacja Gerlsy. Moim zdaniem bardzo ważne w rozwoju codziennym jest to, że robimy małe kroki i myślimy sobie: "Nie, ta góra to jest szczyt, na który nie wejdziemy" ale jeżeli rozłożymy to na czynniki pierwsze i zastanowimy się: "co ja realnie mogę zrobić dzisiaj, żeby być na tym szczycie?" i nie myślimy o tym szczycie, tylko rozkładamy go na małe kroki i nagle mamy: "wow, ja na tym szczycie stoję!"

Magda Lamparska - plany na przyszłość. "Zbliżenia" Alicji Resich

Magdalena Lamparska ma przed sobą premiery trzech filmów: "Cały ten seks" - nowego filmu reżysera "365 dni", "Przejście" - filmu Bartosza Kowalskiego o domu starców, oraz drugiej części "Poskromienia złośnicy":

Moje dzieci dają mi kolejne duże zmiany w moim życiu. Życie zawodowe jest bardzo powiązane z prywatnym dlatego, że aktorstwo jest bardzo osobistą pracą.
tłumaczy Magda Lamparska
Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 58: Katarzyna Motelska, Anna Kieszkowska-GrudnyINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas