Reklama

Reklama

Co sprawia, że mieszkańcy Islandii są szczęśliwi?

Islandia regularnie znajduje się w czołówce najlepszych miejsc do życia na świecie. Jednym ze źródeł dobrego samopoczucia mieszkańców tej wyspy są gorące kąpiele, które zbawiennie wpływają nie tylko na stan ducha, ale też sprzyjają zacieśnianiu więzi społecznych, co jest jednym z kluczowych elementów wpływających na ogólny dobrostan.

Korzyści płynące z kąpieli, niezależnie od ich formy - pływanie, terapia wodna czy zwykłe moczenie się w wannie - mają wiele właściwości zdrowotnych. Wydatnie przyczyniają się do łagodzenia stresu, mają działanie relaksujące.

Reklama

Islandia w pełni czerpie w tych właściwości, dlatego korzystanie z basenów i gorących źródeł jest niemal wpisane w społeczny krajobraz tego kraju. 

Ta wyjątkowa kultura kąpieli zainteresowała również badaczy z Uniwersytetu Islandzkiego, w tym folklorysty Valdimara Hafsteina. 

- Dziś powszechnie uważa się, że posiadanie jednego z takich basenów w odległości spaceru od domu jest niemal niezbywalnym prawem każdego mieszkańca. Stało się to centralnym punktem życia publicznego - przyznał w CNN Hafstein.

Badacz uważa, że kąpiele w basenach z wodą z gorących źródeł sprawiają, że pomimo surowego klimatu Islandia często znajduje się w czołówce najszczęśliwszych krajów świata. 

***Zobacz także***

Dowiedz się więcej na temat: Islandia | szczęście | kąpiele

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje