Reklama

Jak uniknąć Zemsty Faraona?

Zemsta Faraona to nieprzyjemne dolegliwości wywołane zmienną florą bakteryjną. Objawy takie jak biegunka, bóle brzucha, wymioty, czy gorączka zazwyczaj ustępują po około 1,5 - 3 dniach. Po co jednak marnować wakacje na chorowanie, jeśli można spędzić wspaniałe chwile nurkując czy zwiedzając? Dowiedz się wcześniej, jak uniknąć Zemsty Faraona oraz w razie wypadku - jak ją wyleczyć.

Rzeczy, których potrzebujesz

* leki osłonowe

* leki dedykowane przez lekarza

* woda butelkowana

Warto zapatrzeć się już w Polsce w odpowiedni leki (na receptę) i zasięgnąć w tym celu porady u lekarza. Zemsta Faraona przychodzi nagle, a wówczas nie ma się na tyle sił, aby szukać najbliższej apteki. 

Tabletki należy zażyć jak najszybciej po wystąpieniu nawet najmniejszego objawu choroby. Później jest już bardzo ciężko ją zwalczyć.

Jeśli nie mamy leków z Polski, wówczas należy zaopatrzyć się w nie zaraz po przylocie do Egiptu. Sprzedawcy na ogół komunikują się w języku angielskim i niemieckim, jednak jeśli będziemy mieć problemy z wytłumaczeniem, wystarczy tylko pokazać na brzuch. Choroba ta jest bardzo powszechna wśród turystów i jak tylko jakiś Europejczyk pojawia się w aptece, to sprzedawcy wiedzą już z góry, o co chodzi.

Reklama

Przed wyjazdem zalecane jest branie profilaktycznie tabletek osłonowych - przywracają prawidłową florę bakteryjną jelit.

Nie należy już pierwszego dnia po przyjeździe jeść różnorodnych posiłków. Dania należy wprowadzać stopniowo.

Nie należy jeść surowych owoców, warzyw ani pić świeżych soków.

Nie należy pić wody z kranu (!).

* Kupując butelki z wodą mineralną, należy sprawdzić, czy są one fabrycznie zamknięte i czy wcześniej nie były otwierane.

* Nigdy nie należy brać lodu do napojów.

* Zęby najlepiej wypłukać po umyciu wodą mineralną.

* Nie pić napojów rozlewanych na ulicznych straganach - mogą być one z dodatkiem wody z kranu.

Jednym z najbardziej znanych sposobów uniknięcia Zemsty Faraona jest odpowiednia jest unikanie wody z kranu.

Wskazówki

* Organizm najlepiej nawadniać butelkowaną wodą mineralną.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy