Mała Chorwacja zaprasza Polaków na nie lada wydarzenie. Piknik na Bagrach w Krakowie

Już niebawem mieszkańcy Krakowa oraz przyjezdni będą mogli udać się do Małej Chorwacji. To wydarzenie przepełnione zagraniczną kulturą. Odwiedzający będą mogli zatracić się w tamtejszych daniach, czy muzyce. Organizatorzy zapewniają także wiele atrakcji, takich jak konkursy i animacje. Wszystko odbędzie się na krakowskich Bagrach.

Bagry, Kraków
Bagry, KrakówGetty Images

Mała Chorwacja uwielbiana przez mieszkańców Krakowa

Krakowskie Bagry uwielbiane są przez lokalnych mieszkańców. Gdy tylko zaczyna robić się ciepło, w godzinach popołudniowych trudno tam czasem znaleźć dla siebie kawałek trawy. Starsze osoby przychodzą spacerować, sportowcy biegać, a młodzi cieszyć się wolnym czasem, a niektórzy nawet uczyć.

Tym razem odwiedzających czeka nie lada atrakcja. Otóż 25 maja 2024 roku możemy przenieść się tam do Małej Chorwacji. W sobotę odbędzie się piknik w zagranicznym klimacie, podczas którego uczestnicy będą mogli przejść się chorwacką promenadą, zobaczyć Aleję Gwiazd Chorwackich, czy wygrać 7-dniowe wakacje. Wisienką na torcie jest wieczorny koncert Davida Danijela.

Zachód Słońca w Krakowie
Zachód Słońca w KrakowieGetty Images

Dzień pełen atrakcji i emocji. Kraków przesiąknie chorwacką kulturą

Wejście do Małej Chorwacji znajduje się tuż przy ul. Koziej. Oto co czeka przyjezdnych:

  • 10:30 - rozpoczęcie chorwackiego pikniku. Odbędzie się pochód chorwacką promenadą aż do sceny wraz z Orkiestrą z Wilamowic.
  • 12:00 - odsłonięcie gwiazd w Alei Gwiazd Chorwackich.
  • 17:00 - konkurs z możliwością wygrania tygodniowych wakacji dla dwóch osób w chorwackim hotelu 4-gwiazdkowym Borovnik w Tisno.
  • 19:00 - koncert chorwackiego artysty Davida Danijela.

Na miejscu będą dostępne różnorodne atrakcje i animacje. Jest to wydarzenie dostosowane do wszystkich grup wiekowych, w tym dla rodzin z dziećmi. W Krakowie zostanie uruchomiona także specjalna linia autobusowa nr 497. Chętni będą mogli podróżować trasą  „Podgórze SKA” — „Bagry Tężnia”. w godzinach 10:00-20:30. Skorzystać z autobusu będzie można co 20 minut (godziny szczytu) lub 40 minut.

Nadmorskie miasteczko Tisno
Nadmorskie miasteczko Tisno123RF/PICSEL

Sprawdź pogodę w Krakowie: Kraków pogoda dziś - Pogoda w INTERIA.PL

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!.
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas