Reklama

Polska może być dumna! Inne kraje nas podziwiają!

Niegdyś to Polacy marzyli, by oglądać inne kraje i wyjeżdżać za granicę. Jednak od dłuższego czasu, to właśnie Polska jest popularnym kierunkiem turystycznym wśród innych narodów. Kto najchętniej odwiedza nasz kraj i dlaczego?

Polska doceniona przez turystów

 Polska jest pięknym krajem i nie ma co do tego wątpliwości. Nasz kraj ma sporo do zaoferowania zagranicznym turystom - niewyobrażalne piękno natury, rozrastająca się wciąż baza hotelowa, doskonałe restauracje i atrakcje turystyczne. 

Nic więc w tym dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na podróż do Polski, bo poznać ten europejski zakątek. 

Polska została doceniona przez słynne wśród podróżników przewodnik "Lonely Planet", który określił  Polskę jako jedną z najlepszych turystycznych destynacji. Według platformy Booking.com Polska jest zaś jednym z najbardziej gościnnych krajów i dlatego cieszy się dużym uznaniem wśród zagranicznych turystów. 

Kto najchętniej odwiedza Polskę?

Z raportu wynika, że w tym roku największymi amatorami kraju nad Wisłą są mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Dla porównania w roku 2019 to miejsce zajmowali turyści ze Stanów Zjednoczonych. 

Reklama

Polska zyskała też w oczach Francuzów, którzy zajęli w zestawieniu drugie miejsce, a jeszcze dwa lata temu, byli na czwartej pozycji. Na trzeciej pozycji podobnie jak w roku 2019 uplasowali się mieszkańcy Niemiec, a za nimi, co może być zaskoczeniem, obywatele Gruzji.

Dla wielu turystów Polska jest szczególnie atrakcyjna na przełomie sierpnia i września. Z danych wynika, że właśnie wtedy chętnie spędzają tutaj średnio 2-3 dni. 

Gdzie? Zagraniczni turyści szczególnie upodobali sobie Warszawę, Kraków oraz Gdańsk. Ale uznanie zyskują też i nieco mniej popularne z turystycznego punktu widzenia miasta, jak Wrocław i Katowice.


INTERIA.PL/ PAP Life
Dowiedz się więcej na temat: Polska | Turyści | Lonely Planet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy