Polska może być dumna! Inne kraje nas podziwiają!

Niegdyś to Polacy marzyli, by oglądać inne kraje i wyjeżdżać za granicę. Jednak od dłuższego czasu, to właśnie Polska jest popularnym kierunkiem turystycznym wśród innych narodów. Kto najchętniej odwiedza nasz kraj i dlaczego?

Polska jest jednym z częściej wybieranych kierunków turystycznych latem
Polska jest jednym z częściej wybieranych kierunków turystycznych latem Wojciech StróżykReporter

Polska doceniona przez turystów

Nic więc w tym dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na podróż do Polski, bo poznać ten europejski zakątek. 

Polska została doceniona przez słynne wśród podróżników przewodnik "Lonely Planet", który określił  Polskę jako jedną z najlepszych turystycznych destynacji. Według platformy Booking.com Polska jest zaś jednym z najbardziej gościnnych krajów i dlatego cieszy się dużym uznaniem wśród zagranicznych turystów. 

Kto najchętniej odwiedza Polskę?

Z raportu wynika, że w tym roku największymi amatorami kraju nad Wisłą są mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Dla porównania w roku 2019 to miejsce zajmowali turyści ze Stanów Zjednoczonych.

Polska zyskała też w oczach Francuzów, którzy zajęli w zestawieniu drugie miejsce, a jeszcze dwa lata temu, byli na czwartej pozycji. Na trzeciej pozycji podobnie jak w roku 2019 uplasowali się mieszkańcy Niemiec, a za nimi, co może być zaskoczeniem, obywatele Gruzji.

Dla wielu turystów Polska jest szczególnie atrakcyjna na przełomie sierpnia i września. Z danych wynika, że właśnie wtedy chętnie spędzają tutaj średnio 2-3 dni.

Gdzie? Zagraniczni turyści szczególnie upodobali sobie Warszawę, Kraków oraz Gdańsk. Ale uznanie zyskują też i nieco mniej popularne z turystycznego punktu widzenia miasta, jak Wrocław i Katowice.

Piękno Polski doceniają zagraniczni turyści
Piękno Polski doceniają zagraniczni turyści PICSEL123123RF/PICSEL
Droga do Morskiego Oka jest jedną z najczęściej wybieranych tras turystycznych w Tatrach
Droga do Morskiego Oka jest jedną z najczęściej wybieranych tras turystycznych w TatrachPawel Murzyn/East NewsEast News
Ekologicznie: Soda oczyszczona w domu
INTERIA.PL/ PAP Life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas