Trudny quiz geograficzny - odgadniesz wszystkie kraje po ich wyglądzie na mapie?

Wakacje dopiero się rozkręcają, ale większość z nas - jeśli w ogóle planuje wypoczynek właśnie latem - ma je już na pewno zaplanowane. Dla tych, co w podróży i tych, którzy już wylegują się na leżakach, mamy fajną zabawę. Trochę łamigłówka, trochę test na spostrzegawczość, a trochę sprawdzian z geografii. Spróbujesz rozpoznać europejskie kraje tylko po ich konturze na mapie? Nie jest to proste, ale satysfakcja z poprawnych odpowiedzi gwarantowana!

Tanio i pięknie. Podróże po Europie
Tanio i pięknie. Podróże po Europie123RF/PICSEL

Aż 40% Polaków planuje spędzić wakacje 2024 za granicą. Co ciekawe, w tym roku Turcja, która przez lata była jednym z najczęściej wybieranych kierunków, schodzi na dalszy plan.

Co ciekawe z roku na rok to Polska staje się wakacyjnym miejscem coraz częściej wybieranym przez turystów. Według Revolut Travel Report 2024 44% Polaków planuje wakacje w naszym kraju. Wiąże się to z rozwojem infrastruktury, poszerzaniem bazy noclegowej i promocją atrakcji regionalnych. Jakie polskie kierunki wybieramy najczęściej? Najbardziej obleganymi kierunkami wyjazdów wakacyjnych, poza polskim morzem (37% wskazań) są góry (22%) i jeziora (19%).

W przypadku zagranicznych podróży, 2024 roku najchętniej wybieranymi krajami są Włochy, Chorwacja i Grecja, które przyciągają turystów swoim urokiem, pięknymi plażami i malowniczymi krajobrazami. Kierunki te są również bardzo atrakcyjne z uwagi na tanie i szybkie połączenia lotnicze. 
Z kolei ci, którzy swoje wakacje planują spędzić poza Europą, najczęściej wybierają Egipt, Maroko i Tunezję. Kraje te oferują nie tylko piękne plaże i świetną infrastrukturę turystyczną, ale również swoją egzotyką dostarczają turystom niezapomnianych wrażeń.

Niezależnie od tego, gdzie zamierzasz wypoczywać, spróbuj swoich sił w naszym quizie. Powodzenia!

Jak dobrze znasz mapę Europy? Tylko ekspert zgadnie 15/15 krajów!

Jak dobrze znasz mapę Europy? Tylko ekspert zgadnie 15/15 krajów!
Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!materiały promocyjne
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas