Reklama

Reklama

Wybierasz się do Morskiego Oka? Lepiej to przeczytaj!

Morskie Oko to najbardziej popularny kierunek turystyczny w Tatrach. Każdego roku to miejsce odwiedza ponad milion turystów. Wielu z nich rusza w drogę z parkingu w Palenicy Białczyńskiej, gdzie zostawiają samochód. W sezonie często brakuje tam miejsc i turyści muszą zawracać. Jest jednak sposób, by tego uniknąć w długi weekend.

Na początku czerwca Tatrzański Park Narodowy (TPN) uruchomił internetową rezerwację miejsc parkingowych przy najbardziej popularnym szlaku turystycznym w Tatrach - chodzi o parking w Palenicy Białczańskiej. Miejsca można rezerwować na długi czerwcowy weekend przypadający na święto Bożego Ciała, czyli od 11 do 14 czerwca. Władze parku spodziewają się wówczas najazdu turystów.

Reklama

"Kupując e-bilet, turysta będzie miał pewność, że nie spotka go niemiła niespodzianka i nie będzie miał gdzie zostawić samochodu, wybierając nad Morskie Oko" - czytamy na stronie TPN.

W sprzedaży online jest dostępnych każdego dnia 200 miejsc parkingowych, czyli nieco ponad połowa dostępnych miejsc. Turysta, który najpóźniej dzień przed planowaną wycieczką do godz. 18. wykupi miejsce parkingowe, będzie miał pewność, że pozostawi tam swój samochód i nie będzie musiał szukać innego, być może bardziej oddalonego miejsca. Warunkiem jest przyjazd na parking najpóźniej do godziny 8 rano.

Rezerwacji można dokonywać za pośrednictwem strony tpn.pl. Władze parku rekomendują także zakup e-biletu za uprawniającego do wejścia na szlaki w TPN.

Bilet wstępu oraz potwierdzenie zakupu miejsca parkingowego należy zapisać w pamięci telefonu lub wydrukować, aby były dostępne do okazania w przypadku braku zasięgu na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat: Morskie Oko | palenica

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje