10 najtrudniejszych języków świata!

Cały świat ogarnia ponad 7 tysięcy języków. Niektóre z nich są łatwe, a niektóre są prawdziwym językowym wyzwaniem. Są też przypadki ekstremalne, języki, które sprawiają problem nawet osobom mówiącymi nimi na co dzień! Poznajcie z nami najtrudniejsze języki świata!

Najtrudniejsze języki świata
Najtrudniejsze języki świata©123RF/PICSEL

Ostatnie cztery miejsca

Ostatnie 4. miejsca
©123RF/PICSEL

Zaczniemy od końca, ostatnie cztery miejsca zajęły:

• Islandzki – na 10. miejscu rankingu znalazł się język islandzki. Jego gramatyka jest naprawdę trudna, ale największe problemy zaczynają się dopiero przy opanowaniu słownictwa, które jest przepełnione archaizmami.

• Grecki – nowożytny język grecki zajmuje w naszym rankingu dziewiąte miejsce. Jego poprzednią, starożytną wersją posługiwali się filozofowie, nauczyciele, osoby świata kultury, biznesu, przede wszystkim zaś ludzie wolni. Dzisiaj, pomimo unowocześnienia, nauka alfabetu, gramatyki i słownictwa nadal jest nie lada wyczynem.

• Estoński – ten język zajmuje ósme miejsce. Wyróżnia go bardzo skomplikowana gramatyka, ale i mnóstwo pułapek, czekających na niewprawnie władających tym językiem! Jedno słowo w estońskim może oznaczać całkiem co innego w zależności od tego, kiedy się je używa!

• Fiński – siódme miejsce i komplikacja nad komplikacje! Brak rodzajników, czasu przyszłego, trudna pisownia i skomplikowana wymowa. To iście ekstremalny język!

Środek Mistrzów

Środek mistrzów
©123RF/PICSEL

Czas na zaszczytne, środkowe miejsca w naszym rankingu najtrudniejszych języków świata.

• Arabski – szóste miejsce, czytanie od prawej do lewej, ogromna ilość spółgłosek, przy znikomej samogłosek i oczywiście, charakterystyczna wymowa, która może połamać niejeden język.

• Japoński – nie taki diabeł straszny, jak go malują. Język japoński, w świadomości ludzi funkcjonuje jako niezwykle trudny i skomplikowany. Tak do końca nie jest, chociaż alfabet, opiewający tysiące znaków, trudny do zapisania, a co dopiero do nauczenia! Trudna gramatyka i multum zwrotów grzecznościowych, które należy wypowiadać w konkretnych sytuacjach sprawiły, że zajął piąte miejsce.

• Chiński – brak przypadków, trudna wymowa, sylabowe pismo, brak rodzajów i ogromna ilość dialektów czy poddialektów. Tak, chiński zdecydowanie należy do języków ekstremalnych, bo nawet Chińczycy znają go, w większości, na poziomie dobrym. Dla języka chińskiego przypadło czwarte miejsce.

• Koreański – kolejny wschodni język, skomplikowana odmiana przez przypadki, niezliczona ilość dialektów, różne sposoby pisania, gramatyka czy fonetyka na poziomie bardzo trudnym, nie mówiąc o alfabecie. To wystarczy, by zająć zaszczytne, trzecie miejsce.

Podium

Podium
©123RF/PICSEL

Zostały nam dwa ostatnie, najtrudniejsze języki świata. Zanim przejdziecie dalej, powiedzcie, spodziewacie się, jakie to?

• Drugie miejsce – język węgierski – różne litery, różne odczytywanie, 35 przypadków, skomplikowane słowa, piekielnie trudna wymowa. Oprócz tego, głoski,czyli zmora każdego, kto chce się nauczyć węgierskiego.

• Pierwsze miejsce – język polski.

Jesteście zaskoczeni? Trzy rodzaje, ogromna ilość wyjątków, siedem przypadków. Ortografia na poziomie bardzo trudnym, nie mówiąc już o interpunkcji i gramatyce! Wiele osób uczących się języka polskiego największy problem ma z jego wymową. Niestety, musimy też sami uderzyć się w pierś. Bo język, choć piękny, to przez Polaków słabo znany.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas