10 produktów, których nie powinno trzymać się w lodówce

Wielu z nas myśli, że lodówka to miejsce, w którym produkty wytrzymają dłużej. Niektóre produkty po włożeniu do lodówki mogą inaczej smakować i zmienić swoją konsystencję. Nim odpakujesz swoje zakupy, przeczytaj listę 10 rzeczy, które mogą być przechowywane poza lodówką.

przechowywanie w lodówce
przechowywanie w lodówce© Photogenica

Cebula

cebula
© Photogenica

Nie przechowuj cebuli w lodówce, bo wyschnie. Możesz trzymać je do czterech dni w pokojowej temperaturze. Nie przechowuj jej w pobliżu pomidorów, gdyż ich wilgoć może przyspieszyć psucie się cebuli.

Pomidory

Trzymaj pomidory w pokojowej temperaturze, by dojrzały, a następnie przenieś je do chłodniejszego miejsca, by dłużej zachowały świeżość. Jeśli przygotujesz z pomidorów salsę, przechowuj ją w lodówce –  to bezpieczniejszy sposób na przechowywanie pokrojonych pomidorów.

Czosnek

Najlepiej przetrzymywać czosnek w suchym, ciemnym miejscu. Jeśli umieścisz je w lodówce, zaczną wypuszczać łodygę, a ich smak i konsystencja się zmienią.

Jabłka

Jeśli lubisz jabłka, to wiedz, że jabłka mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej przez tydzień i nic się im nie stanie.

Ziemniaki

ziemniaki
© Photogenica

Schowaj ziemniaki w ciemnym, chłodnym i suchym miejscu. Najlepiej wyjmij je z reklamówki i przechowuj w pudełku. Nie myj ich przed przechowywaniem, bo mogą szybciej się popsuć.

Miód

Nie chowaj miodu w lodówce, bo się skrystalizuje i będzie go bardzo trudno rozsmarować. Przechowuj go w szafce, a będzie miał idealną konsystencję.

Twarde awokado

Nie ma nic gorszego niż twarde awokado… poza takim całkowicie zgniłym. Przetrzymywanie twardego awokado w lodówce spowolni proces dojrzewania, wiec zostaw awokado w temperaturze pokojowej, a najlepiej dodatkowo włóż awokado do papierowej torby.

Chleb

Nie wkładaj chleba do lodówki, bo zrobi się twardy i suchy, a nawet straci swój smak. Pamiętaj, by szczelnie owijać chleb –  wtedy nie wyschnie.

Syrop klonowy

arbuz
© Photogenica

Podobnie jak miód, syrop klonowy nie lubi chłodu. Przechowuj go w szafce, w zacienionym miejscu, by zachował idealną konsystencję do gofrów, naleśników, bekonu czy do bezpośredniego jedzenia.

Arbuz

Badania pokazują, że trzymanie arbuza w lodówce negatywnie wpłynie na zawartość składników odżywczych. Najlepiej przechowywać go w temperaturze pokojowej, dzięki czemu zachowa więcej składników odżywczych i antyoksydantów.

Wypieki

Croissanty, drożdżówki, ciastka francuskie z czekoladą –  nie trzeba ich przechowywać w lodówce. Przykryj je folią i możesz trzymać w temperaturze pokojowej do dwóch dni.

Bakłażan

baklażan
© Photogenica

Najlepszym miejscem na przechowywanie bakłażana jest zacienione miejsce w temperaturze pokojowej. Nie owijaj go w folię, bo może szybciej zgnić.

Dynia piżmowa

Trzymaj ją w ciemnym, suchym i chłodnym miejscu. Jeśli włożysz ją do lodówki, może zmienić swój smak.

Masło orzechowe

Masła orzechowego nie trzeba przechowywać w lodówce. Można je trzymać w szafce w pokojowej temperaturze nawet do trzech miesięcy.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas