5 najlepszych alternatyw dla fluoru

Wiele mówi się o toksycznych właściwościach fluoru, a przez wielu naukowców nazywany jest neurotoksyną. Niestety, mimo świadomości o toksycznym działaniu fluoru, jest to pierwiastek dość często stosowany w produktach dentystycznych, tak więc potencjalne problemy zdrowotne są nieuniknione. Na szczęście jeśli chodzi o zdrowie jamy ustnej istnieje kilka alternatyw wolnych od fluoru.

mycie zębów
mycie zębów© Photogenica

Naturalne alternatywy

miodla indyjska
© Photogenica

Jeśli chcesz mieć zdrowe zęby i dziąsła, musisz poświęcić na to trochę czasu. Absolutną podstawą jest codzienne szczotkowanie, nitkowanie zębów, ale także ograniczenie spożycia cukrów. Chociaż fluor jest częstym przedmiotem reklam to nie ma żadnych szans w starciu z naturalnymi środkami.

Miodla indyjska

Zalety jakie oferuje ci miodla indyjska są niesamowite. Według jednego z badań naukowych, płukanie jamy ustnej roztworem z miodli indyjskiej przewyższa tradycyjne środki dentystyczne, jeśli chodzi o redukcję płytki nazębnej. Inne badania naukowe sugerują, że ma ona właściwości wspomagające zdrowie dziąseł. Przy wyborze pasty do zębów, szukaj pasty wolnej od fluoru oraz z ekstraktem z liści miodli indyjskiej.

Olej kokosowy

mycie zębów olejem kokosowym
© Photogenica

Olej kokosowy w ostatnim czasie robi furorę pod względem pozytywnych właściwości leczniczych i łagodzących jakie oferuje. Wykazuje on silne właściwości antybakteryjne i jest znacznie bezpieczniejszy niż powodujące zaburzenia triclosany endokrynologiczne zawarte w wielu pastach do zębów zawierających fluor. Możesz nawet używać oleju kokosowego do mycia zębów jeśli chcesz! Według badań naukowych stosowanie oleju kokosowego do pielęgnacji zębów i dziąseł faktycznie spowalnia rozwój niektórych bakterii, które mogą prowadzić do próchnicy zębów.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek znana jest od bardzo dawna ze swoich doskonałych właściwości nawilżających, a ozonowana oliwa z oliwek jest jednym z nielicznych sposobów na skorzystanie z ozonowej terapii dentystycznej.

Olej z oregano

olej z oregano
© Photogenica

Olej z oregano wykazuje bardzo pozytywne działanie w przypadku problemów stomatologicznych i może być używany, by łagodzić ból zębów, a także w przypadku owrzodzenia jamy ustnej. Możesz go używać do płukania jamy ustnej, po czym należy go wypluć, a jamę ustną wypłukać ciepłą wodą.

Mirra

Używana jest od bardzo dawna, znana jako środek do walki z nieświeżym oddechem spowodowanym na przykład halitozą. Według badań naukowych jest skuteczna także w walce z chorobami przyzębia. Może być dobrym uzupełnieniem codziennego rytuału dbania o zdrowie jamy ustnej.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas