6 przedmiotów, które zazwyczaj nie są czyste, choć powinny

Wydaje ci się, że twój dom lśni czystością? Pomimo, że regularnie sprzątamy, zmywamy i odkurzamy istnieją przedmioty, które tylko pozornie są czyste. Sprawdź naszą listę.

brudne przedmioty
brudne przedmioty© Photogenica

Rzadko używane garnki i patelnie

bakterie na telefonie
© Photogenica

Specjalne stojaki na garnki są wspaniałym narzędziem, pomagającym w utrzymaniu porządku w naszej kuchni. Niestety mogą być one również magnesem dla unoszącego się w powietrzu tłuszczu, który z kolei przyciąga kurz. Rzadko używane garnki i patelnie oraz sam stojak powinny być czyszczone przynajmniej kilka razy w roku - najlepiej przy pomocy gorącej wody z mydłem.

Telefony stacjonarne i komórkowe

Są to prawdziwe wylęgarnie bakterii. Nie można jednak czyścić ich uniwersalnymi środkami czyszczącymi, nie ryzykując poważnego uszkodzenia wrażliwych elementów elektronicznych. Waciki i ściereczki z mikrofibry, nawilżone w roztworze octu z wodą, pozwolą nam wyeliminować bakterie i przebić się przez nagromadzone warstwy tłuszczu i brudu. Potem wystarczy wszystko przetrzeć czystą wodą.

Klawiatura komputera

klawiatura komputera
© Photogenica

Klawiatury komputerowe przyciągają kurz, brud i bakterie. Od czasu do czasu warto podnieść klawiaturę do góry nogami i porządnie nią wstrząsnąć. Bez wątpienia będziecie zaskoczeni tym, co z niej wypadnie! Do dokładniejszego czyszczenia przyda się odrobinę sprężonego powietrza w sprayu. Odłącz klawiaturę od zasilania, przytrzymaj ją do góry nogami i spryskaj wszystkie klawisze sprężonym powietrzem. Potem wystarczy wytrzeć ją wilgotną szmatką.

Gałki i klamki w drzwiach

Nawet jeśli klamki w naszych drzwiach nie wyglądają na brudne, to mogę was zapewnić, że właśnie takie są. Na szczęście do szybkiego usunięcia brudu i zarazków wystarczy je wytrzeć. Idealnie do tego celu nadają się antybakteryjne chusteczki lub miękkie ściereczki z mikrofibry, zwilżone mieszanką octu i wody. Po ich użyciu wystarczy tylko odrobina czystej wody do spłukania.

Elektrody lodówki

pilot bakterie
© Photogenica

W elektrodach lodówek i zamrażarek gromadzą się potężne ilości kurzu i brudu. Jeśli chcesz zapewnić urządzeniu maksymalną wydajność i jednocześnie oszczędzić trochę energii warto przynajmniej raz w miesiącu odkurzyć nagromadzone tam nieczystości. Dodatkowo 2-3 razy w roku całość należy przetrzeć przy pomocy miękkiej ściereczki i czystej wody.

Pilot od telewizora

Pilot od telewizora często staje się lepki, od nagromadzonego na nim tłuszczu i brudu. Istnieje jednak proste i szybkie rozwiązanie tego problemu. Wystarczą waciki lub antybakteryjna chusteczka. Najpierw wyjmij baterie i przetrzyj pilota wilgotną ściereczką, a następnie, przy pomocy wacika, zajmij się każdym przyciskiem z osobna. Następnie przetrzyj wszystko suchą, miękką ściereczką, włóż baterie i kontynuuj (teraz już wolną od zarazków) rozrywkę.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas