Reklama

7 sposobów na plamy z makijażu

My kobiety musimy ciężko pracować, by wyglądać pięknie. Zdarza się i tak, że osiągnięty efekt odciska się na odzieży. Jeśli po regularnym praniu plamy nadal są widoczne, wówczas zastosuj kilka domowych sposobów ich usunięcia. Oto kilka z nich.

Alkohol

Alkoholem można łatwo usunąć plamy z makijażu, zwłaszcza ze szminki i tuszu do rzęs. Namocz plamę alkoholem i zostaw na 5 minut. Następnie wypierz ubranie.

Krem do golenia

Nałóż odrobinę kremu do golenia na plamę i pozostaw na 10 minut. Plama powinna rozpuścić się. Teraz delikatnie zetrzyj krem za pomocą szmatki w jasnym kolorze. Następnie zmyj zimną wodą, rób to ostrożnie by nie rozmazać kremu na tkaninie.

Lakier do włosów

Lakier do włosów może z powodzeniem usunąć plamy ze szminki. Spryskaj bezpośrednio plamę lakierem do włosów i zostaw na 20 minut. Następnie gąbką nasączoną zimną wodą przemyj plamę.

Reklama

Biały chleb

Może to zabrzmi dziwnie, lecz białe pieczywo usunie plamę z tkaniny. Wystarczy potrzeć chlebem plamę. Chleb zabsorbuje olej i wilgoć.

Ocet

Dodaj łyżkę octu do szklanki wody i zmocz w niej szmatkę w jasnym kolorze. Teraz użyj szmatki, aby wytrzeć plamę. Następnie przemyj plamę wodą z odrobiną detergentu. Nie należy używać octu do bawełnianych rzeczy.

Wazelina

Rozprowadź odrobinę wazeliny tylko na plamę. Następnie zetrzyj wazelinę, a ubranie włóż do prania z odrobiną detergentu.

Soda oczyszczona

Posyp plamę sodą i przeczyść szczoteczką. Soda pochłonie olej z plamy. Następnie spryskaj plamę lakierem do włosów i zmocz tkaninę w czystej wodzie. Teraz przetrzyj plamę czystą, aż plama zniknie. Gdy plama zniknie, wypierz tkaninę w wodzie z dodatkiem detergentu.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy