8 trików, które przedłużą życie baterii w telefonie

Współczesne smartfony potrafią zrobić praktycznie wszystko - od organizowania naszego życia przy pomocy pomysłowych aplikacji, po robienie wysokiej jakości zdjęć i filmów. Czy zauważyłeś jednak, że ich bateria dość często nie nadąża za naszymi wymaganiami? My to zauważyliśmy! Dlatego też przygotowaliśmy dla was 8 "tajnych" sposobów, które sprawią, że bateria naszego telefonu będzie działać dłużej niż kiedykolwiek.

bateria w telefonie
bateria w telefonie© Photogenica

Zmniejsz poziom jasności

telefon komórkowy
© Photogenica

Wejdź w ustawienia i zmniejsz poziom jasności wyświetlacza. Im jaśniejszy ekran, tym ciężej bateria telefonu musi pracować, aby utrzymać go przy życiu. Zmniejszenie poziomu jasności będzie korzystne dla życia baterii oraz dla twoich oczu. iPhony i niektóre urządzenia Android posiadają tryb "Automatyczna jasność", który będzie regulował jasność ekranu w zależności od światła zewnętrznego. Włączenie tej funkcji pomoże nam zaoszczędzić trochę żywotność baterii - na przykład, gdy ekran potrzebuje mniej energii w dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Jeśli jednak poważnie myślisz o oszczędzaniu baterii najlepiej wyłączyć tą opcję ustawić bardzo niską jasność ekranu. W razie potrzeby zawsze można go przecież rozjaśnić.

Ustaw automatyczną blokadę telefonu

Większość telefonów będzie świecić przez określony czas po tym, jak skończysz z nich korzystać. Nie ma sensu kazać im pracować niepotrzebnie, prawda? Zmienień ustawienia w telefonie tak, aby samoczynnie blokował się po 30 sekundach. Poszukaj opcji o nazwie "Limit czasu ekranu" w urządzeniach z systemem Android lub "Auto-lock" w iPhonach. Czas blokowania można ustalić w zależności od naszych potrzeb.

Wyłącz funkcję wibracji

telefon komórkowy wibracje
© Photogenica

Bateria używa bardzo dużo energii, aby fizycznie poruszyć telefon. Jest to bardzo energochłonne, zwłaszcza jeśli wibruje on przy każdej notyfikacji, wiadomości oraz przychodzącej rozmowie. W celu oszczędzania baterii wyłącz ową funkcję całkowicie.

Wybierz ciemne tło

Zawsze pamiętaj: telefony zużywają więcej energii baterii wyświetlając białe i jasne kolory, niż czerń i ciemniejsze barwy. Zawsze wybieraj ciemny obraz tła lub wygaszacza ekranu. W ten sposób telefon będzie oszczędzał cenny czas pracy baterii nawet podczas użytkowania. Nigdy nie należy używać dynamicznych (animowanych) wygaszaczy ekranu. Wyglądają one świetnie, jednak pochłaniają bardzo duże ilości energii.

Zamknij wszystkie otwarte aplikacje

aplikacje w telefonie
© Photogenica

Najpiękniejszy w nowoczesnych smartfonach jest fakt, że pozwalają nam one wykonywać wiele zadań jednocześnie. Szybkie przełączanie z Facebook na przeglądarkę internetową lub wiadomość z WhatsApp jest oczywiście niezwykle wygodne. Jednak otwierając tak wiele aplikacji na raz, możemy zapomnieć o ich późniejszym zamknięciu. Jeśli ich nie wyłączysz, aplikacje w twoim telefonie będą nadal "otwarte" - nawet jeśli z nich nie korzystasz. Oznacza to, że telefon będzie ciężko pracował, starając się "utrzymać przy życiu" wszystkie otwarte aplikacje. Pamiętaj więc by włączać je, gdy tylko skończysz z nich korzystać. Znacznie wydłuży to czas działania baterii.

Zmniejsz głośność

Zmniejszenie głośności telefonu pomaga oszczędzić sporo energii, zwłaszcza jeśli odbierasz wiele telefonów w ciągu dnia. Możesz również zmienić ustawienia w telefonie, wyłączając powiadomienia dźwiękowe dla wszystkich komunikatów i wiadomości.

Wyłącz powiadomienia z mediów społecznościowych

powiadomienia w telefonie
© Photogenica

Upewnij się, że wyłączyłeś również niepotrzebne powiadomienia z portalów społecznościowych i obsługujących je aplikacji. Znacząco przedłuży to czas pracy naszego telefonu. Jest to bardzo skuteczny sposób na oszczędzanie energii - oczywiście jeśli potrafisz żyć bez natychmiastowej wiedzy, że zostałeś oznaczony na czyimś zdjęciu.

Wyłącz GPS i Bluetooth

Są to niezwykle przydatne, jednak bardzo energochłonne aplikacje. Zawsze pamiętaj by wyłączyć je, gdy tylko skończysz z nich korzystać. Jeżeli musisz korzystać z mapy, gdy jesteś poza domem, lepiej zapisać ją wcześniej jako obraz graficzny. Pochłania to o wiele mniej energii.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas