Reklama

Reklama

Altana i balkon w dwóch stylach

Dobór pięknych roślin na nowy letni sezon to dopiero połowa sukcesu. Warto jeszcze zadbać, by otaczające je kolory, materiały i sprzęty razem tworzyły piękną całość.

Kącik relaksu tuż za oknemUrządzony w indyjskim stylu balkon to wymarzona sceneria do odpoczynku po całodziennej krzątaninie.

Rośliny: przede wszystkim lilie i azalie. Nie tylko przywodzą na myśl Daleki Wschód, ale i otulą cały balkon mocnym słodkim zapachem (zwłaszcza azalia pontyjska). Pasować do nich będą intensywnie wybarwione goździki.

Kolory: mocne, wręcz jaskrawe, często – kontrastowo zestawione.

Sprzęty: najważniejsza jest moskitiera. Przyfastryguj do tkaniny (lub przywiąż do obręczy) wstążki, które pozwolą dekoracyjnie podwiązać woal.

Reklama

Taki baldachim wydzieli relaksujący kącik i ustrzeże cię przed wszędobylskimi owadami. Na orientalnym balkonie przyda się też fotel (choćby wiklinowy, pomalowany farbą w spreju) i stolik lub ława (koniecznie niskie!).

Dodaj też...

Trawy lub ciborę - zielony dodatek nie tylko do orientalnego, ale i azjatyckiego wystroju. Co więcej, ciborę (na zdj.) możesz ustawić w dużej balii, zastępującej oczko wodne.

Miechunkę - nietypową ozdobą tej odmiany są pomarańczowe lampioniki, kryjące w sobie owoce. Taki barwny akcent rozjaśnia zieleń liści rośliny.

Popołudniowa herbatka na tarasie

Balkon to twoje miejsce spotkań z bliskimi? Zorganizuj więc tam minisalonik w brytyjskim stylu.

Rośliny: angielski styl nie może obejść się bez... królowej kwiatów, czyli róży!

Masz w czym wybierać – od odmian miniaturowych, przez pienne do pnących. Z takim romantycznym wystrojem pięknie komponują się też: hortensje, niecierpki, dzwonki.

Kolory: dystyngowane! Żadnych jaskrawych odcieni, wszystko stonowane: beże, kość słoniowa, róże.

Sprzęty: lekkie i ażurowe, najlepiej te sprawiające wrażenie... starych. Służyć temu może specjalny sposób malowania mebli (tzw. przecierka, dająca efekt matowej, niejednolitej barwy).

Angielski salonik (także ten na powietrzu) nie może obejść się bez poduszek z różanym wzorem.

Dodaj też...

Pnącza, np. powój - wprowadzają na balkonie lub na tarasie sielski, nieco rustykalny nastrój. Powoje i np. bluszcze możesz puścić po kratce lub dekoracyjnym trejażu.

Peonie - goszczą w angielskich ogrodach ze względu na obfite, przyciągające wzrok pąki. Balkonowa lub tarasowa uprawa jest możliwa w dużych donicach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje