Reklama

Reklama

Aromatyczna wędrówka po Gwatemali

​Kawa Lungo Origin Guatemala wzbogaca asortyment kaw marki dla biznesu i gastronomii.

- Do oferty dla biznesu Nespresso dołącza nowa kawa. Wprowadzona właśnie Lungo Origin Guatemala rozszerza asortyment B2B do 11-stu mieszkanek. Dopełnia ona wprowadzoną w styczniu Espresso Origin Brazil oraz istniejącą w asortymencie od dawna Ristretto Origin India. Te trzy kawy tworzą razem serię Pure Origin - kaw pozyskiwanych z jednego kraju pochodzenia.

Grand Cru pachnąca krajem, z którego pochodzi

Nowa Lungo Origin Guatemala jest łagodna i wyważona - to mieszanka Arabiki i płukanej Robusty z Gwatemali, które nadają kawie wyrazistość i pełnię smaku. Jej jedwabisty charakter podkreślają wytrawne i słodowe nuty zbożowe. Nowa mieszanka odznacza się intensywnością 6 w skali Nespresso.

Reklama

Gwatemala słynie z produkcji szlachetnej kawy. Do nowej Lungo Origin Guatemala od Nespresso pozyskano czystą Arabiką pochodzącą z dwóch różnych regionów kraju. Odpowiada ona za delikatny i zbalansowany, ale i złożony smak oraz jedwabistą konsystencję kawy. Natomiast płukane ziarna Robusty - gatunku rzadko uprawianego w tym kraju poddawane są starannej obróbce, zapewniając mieszance wyrazistość. Robusta odpowiada również za jej charakterystyczny zbożowy smak, wyraźnie wyczuwalny na języku. Wynikiem tego połączenia jest kawa wytrawna, ale zbalansowana.

Wyśmienita także z odrobiną mleka

Lungo Origin Guatemala nie rozczaruje też miłośników kaw mlecznych. Po dodaniu odrobiny mleka ta charakteryzująca się pełną i jedwabistą konsystencją kawa zachowuje swoją wyrazistość i delikatną goryczkę, a jednocześnie uwydatnia wyczuwalne nuty palonych ziaren i prażonej kukurydzy. Przygotowana w postaci  delikatnego caffè latte charakteryzuje się dodatkiem nut karmelowych oraz gładką konsystencją.

- Nespresso wybierane jest przez klientów profesjonalnych, oferujących konsumpcję poza domem oraz miłośników espresso ze względu na wyjątkowe doświadczenie i przyjemność picia kawy najwyższej jakości. Stworzona seria kaw Pure Origin z jednego kraju pochodzenia to efekt naszej pasji do kawy i innowacji. Nowa Lungo Origin Guatemala to trzecia mieszanka w tej gamie, która odpowiada teraz wszystkim wielkościom filiżanek od ristretto po lungo - powiedział Oliver Perquy, pełniący funkcję Head of Out-Of-Home w Nestlé Nespresso SA.

Łatwo rozpoznawalna i już dostępna

Kapsułki z gamy Pure Origin oznaczone zostały tak, by łatwo rozpoznać je w asortymencie kaw dla biznesu. Wszystkie trzy: nową Lungo Origin Guatemala oraz Espresso Origin Brazil oraz Ristretto Origin India wyróżniają kolory i symbole przedstawiające elementy roślinne każdego z krajów pochodzenia.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje