Reklama

Brzydkie paznokcie u stóp? Coś robisz źle

O ładne paznokcie stóp warto zadbać nie tylko latem – skóra na stopach, piętach i wokół paznokci wymaga specjalnego traktowania, to samo tyczy się płytki paznokcia. Warto wziąć pod uwagę kilka porad, by paznokcie były piękne i zdrowe.

Po pierwsze staraj się unikać wkładania źle osuszonej stopy do skarpetek. Wilgoć może sprawić, że stopy będą swędzieć, a wokół paznokci pojawią się wykwity – stąd już krótka droga do grzybicy paznokci, którą długo i ciężko się leczy.

Po drugie złuszczaj płytkę paznokci raz w miesiącu – zrób to delikatnie pilnikiem, a po takim zabiegu posmaruj paznokcie olejkiem na noc. Płytka szybciej się zregeneruje, a jeśli lubisz malować paznokcie, lakier utrzyma się dłużej. Możesz też zdecydować się na położenie lakieru hybrydowego, dzięki któremu nie będzie trzeba wciąż sprawdzać, czy lakier nie schodzi z paznokci (to dobry pomysł na lato, gdy woda morska i ta z basenu mogą szybko usunąć lakier). Postaraj się co trzy tygodnie pielęgnować paznokcie i nakładać nowy lakier hybrydowy, by nie było widać odrostów. 

Reklama

Po trzecie – obcinaj paznokcie prosto, a nie na okrągło. Unikniesz dolegliwości związanych z wrastaniem paznokci, co może się skończyć zastrzałem, a nawet wizytą w szpitalu. Pamiętaj, że prawidłowa higiena i właściwie wykonany pedicure minimalizują ryzyko przykrych schorzeń.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | paznokcie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy