Reklama

Reklama

Buty dla pań... do jazdy autem

Rośnie popularność specjalnych butów dla zmotoryzowanych pań. Hiszpański producent zapewnia, że nowe obuwie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby przeciążone używaniem wysokich obcasów stopy komfortowo i bezpiecznie naciskały na pedały auta.

Buty o nazwie Nubhes pojawiły się w sprzedaży pod koniec ubiegłego roku i szybko zyskały uznanie ze strony pięknej płci. Dużą zaletą nowego obuwia jest jego miękkość, wysoki stopień przyczepności oraz higieniczność. Buty przepuszczają powietrze i ułatwiają kroplom potu wydostawanie się na zewnątrz.

Nazwa Nubhes powstała na bazie gry hiszpańskich słów "spacerować po niebie". Ich pomysłodawcą i projektantem jest przedsiębiorca Rafa Guillem, w którego zakładzie w Alicante są one wytwarzane.

"Pokrycie obuwia Nubhes stanowi materiał posiadający niewielkie otwory, przez które stopa może oddychać. Cała zaś struktura buta została zaprojektowana w oparciu o wiedzę o biomechanice stawu skokowego. Pozwoliło to nam stworzyć produkt, który nie obciąża zbytnio stóp, a dodatkowo jest bezpieczniejszy podczas jazdy autem od standardowego obuwia sportowego" - wyjaśnił Rafa Guillem.

Reklama


Nubhes zapewniają podczas prowadzenia samochodu lepsze czucie pedałów i pewność, że zmieniając przyciski nie nadepnie się na jedną ze sznurówek. Nowatorskie obuwie jest ich bowiem pozbawione. Poza tym, buty zostały wyposażone w elementy odblaskowe w przedniej i tylnej części, zapewniając ich użytkowniczkom większą widoczność po wyjściu z auta.

Producent obuwia, które nabyć można już za 69 euro, oferuje też klientkom niewielki plecak do przechowywania i przenoszenia butów. Jest on nie tylko funkcjonalny, ale także elegancki.

Marcin Zatyka

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: obcasy | wysokie obcasy | samochód | kierowca | pasażerowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy