Reklama

Reklama

Co jeść po przebudzeniu, a czego unikać?

Masz swój ulubiony posiłek śniadaniowy, który codziennie zjadasz po przebudzeniu? Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale niektóre produkty nie powinny być jedzone na czczo. Przeczytaj i zobacz dlaczego.

Banany

Uwielbiane jako śniadaniowy dodatek szczególnie przez osoby uprawiające sporty. Nic w tym dziwnego - banany to energetyczne owoce, dające niemałego kopa. Niestety, spora zawartość magnezu w bananach zaburza gospodarkę magnezowo-wapniową, gdy spożywasz je z samego rana. Banany lepiej zjadać na drugie śniadanie, niż na czczo. 

Cytrusy

Owoce cytrusowe jedzone z rana mogą poważnie zaszkodzić twojemu żołądkowi - szczególnie śluzówce. Po zjedzeniu cytrusa na śniadanie może zatem dopaść cię nieprzyjemna zgaga...

Jogurty

Jogurt zjedzony na śniadanie to posiłek, który nam nie zaszkodzi ale też nie przyniesie żadnych korzyści. Wszystkie cenne bakterie zginą bowiem w "walce" z sokiem żołądkowym, a tym samym najważniejszy posiłek w ciągu dnia stanie się bezwartościowym...

Reklama


Zimne napoje 

Wiele osób po przebudzeniu sięga po coś zimnego do picia Nie zaleca się jednak spożywania mocno schłodzonych napojów (prosto z lodówki czy z dodatkiem kostek lodu) z samego rana. Może to znacznie wydłużyć czas trawienia posiłków. 

Na pusty żołądek zaleca się jeść:

Miód

Gdy dodasz odrobinę miodu do porannej owsianki, posiłek będzie zastrzykiem energii na cały dzień - pobudzi twój umysł do pracy.

Jajka

Ugotowane na miękko są lekkostrawne, a przede wszystkim stanowią bogactwo wartościowego białka i źródło energii. Dają również uczucie sytości na długo.


Arbuz

Arbuz jest idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących słodkości o poranku. Świetnie nawadnia i wprawia w dobry nastrój!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje