Reklama

Reklama

Cztery proste triki, które pomogą ci błyszczeć w sylwestra

Do zabawy sylwestrowej pozostały już tylko godziny. Niezależnie od tego, czy spędzasz ją na domówce w gronie znajomych, w klubie czy na eleganckim balu, na pewno chcesz wyglądać świetnie i czuć się komfortowo. Oto cztery triki "last minute", które pomogą ci przeżyć sylwestra marzeń.

Dieta "dzień przed"

Sylwester już jutro, a ty wciąż jeszcze odczuwasz skutki świątecznego obżarstwa? Jeśli boisz się, że nie uda ci się "wcisnąć" w sylwestrową kreację, już teraz wprowadź szybki i bardzo prosty plan naprawczy:

- aż do sylwestra zrezygnuj z mięs, chleba, serów, słodyczy i alkoholu

- mocno ogranicz spożycie orzechów, kawy, oleju i oliwy z oliwek oraz owoców

Reklama

- jedz bez obaw warzywa i jajka, możesz również pozwolić sobie na chude mięso

- pij dużo wody oraz wody z cytryną, zrezygnuj całkowicie z warzywnych i owocowych soków oraz herbaty

- jedz częściej, ale bardzo małe porcje i pod żadnym warunkiem nie stosuj głodówki - nie przyniesie już spektakularnych rezultatów, a ty wieczorem rzucisz się na jedzenie i alkohol. Skutki mogą być opłakane! 

Szybki masaż

Dzień przed imprezą sylwestrową nie uda ci się już umówić na drenaż limfatyczny lub masaż bańką chińską (przynoszą rewelacyjne efekty i działają natychmiast!), ale nie wszystko stracone! Taki masaż możesz wykonać sama w domu:

- w wieczór poprzedzający imprezę zrób dokładny peeling całego ciała (najlepszy będzie peeling solny lub cukrowy), a zabieg zakończ zimnym prysznicem. 

- dokładnie wysusz ciało i przygotuj specjalną szczotkę lub szorstką rękawicę do masażu.

- zacznij od pięt i wykonuj mocny masaż (kolistymi ruchami!) pamiętając o kolejności - najpierw stopy, łydki, uda, brzuch, plecy, dekolt, ręce oraz dłonie. Taki masaż powinien trwać przynajmniej dziesięć minut, tak byś mogła poświęcić trochę uwagi każdej części swojego ciała. 

- w najbardziej problematyczne miejsca wsmaruj intensywnie wyszczuplający i rozgrzewający balsam i owiń się folią spożywczą. Połóż się wygodnie i przykryj ciepłym kocem - ten zabieg jest skuteczny tylko w bardzo wysokiej temperaturze. Jest szansa, że czując przyjemne ciepło zaśniesz, a wtedy zadziała jeszcze szybciej! 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje