"Czy pies może na łoże?". Oto cała prawda o spaniu z psem

Większość posiadaczy psów uwielbia spędzać z nimi każdą wolną chwilę. Nie wszyscy są jednak zgodni co do odpowiedzi na odwieczne pytanie - "czy pies może na łoże?". A co na ten temat mówi nauka?

Pies w łóżku? Okazuje się, że ma to dużo zalet
Pies w łóżku? Okazuje się, że ma to dużo zalet123RF/PICSEL

Pies w łóżku - korzyści

Kwestia spania z psem może być kontrowersyjna. Okazuje się jednak, że kontakt z pupilem ma świetny wpływ na nasze zdrowie, co ustalili naukowcy. Najważniejszą korzyścią są pozytywne zmiany w psychice - spanie z psami uspokaja nerwy i poprawia samopoczucie.

Badania pokazują również, że tak bliski kontakt z czworonogami może wpłynąć pozytywnie na takie aspekty naszego zdrowia jak poziom cholesterolu czy ciśnienie. Osoby, które śpią z psami, są też spokojniejsze.

Oczywiście istnieją także pewne niedogodności związane z przebywaniem w jednym łóżku z pupilem. Najbardziej narażeni są alergicy i astmatycy, którzy przy całej swojej miłości do psa nie powinni z nim sypiać.

O czym pamiętać, sypiając z psem?

Do naszego łózka nie powinniśmy wpuszczać szczeniaków oraz nowo adoptowanych psów. W pierwszej kolejności należy zadbać o wszystkie szczepienia czworonoga, regularnie go odrobaczać, a także zabezpieczać przed pchłami i kleszczami.

Dodatkowo, trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiedniej higieny, m.in. kąpielach, czesaniu czy myciu zębów czworonogów. Warto również regularnie wietrzyć pokój, odkurzać materac i często zmieniać pościel.

Maciej Zień o kryzysie w swojej karierze. "Zdanowicz pomiędzy wersami"INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas