Czym pomalować zniszczone obcasy?

Zniszczone obcasy to zmora wielu kobiet. Wbrew pozorom w łatwy sposób można sobie z nimi poradzić w domowym zaciszu. Istnieje kilka sposobów, dzięki którym będą wyglądały jak nowe.

Przed przystąpieniem do malowania obcasów koniecznie trzeba je dokładnie wyczyścić i osuszyć
Przed przystąpieniem do malowania obcasów koniecznie trzeba je dokładnie wyczyścić i osuszyć123RF/PICSEL

Zniszczone buty oczywiście można zanieść do szewca lub kupić profesjonalne farby do butów. Dzięki nim można skutecznie zakamuflować uszkodzenie. Jeśli jednak nie mamy na to czasu i wolimy prostsze sposoby, to jest jeszcze kilka opcji, z których można skorzystać.

Należy zapamiętać, że przed przystąpieniem do malowania obcasów koniecznie trzeba je dokładnie wyczyścić i osuszyć.

Ze zniszczonymi obcasami poradzi sobie lakier do paznokci. Wystarczy dobrać odcień zbliżony do butów i nanieść kilka warstw lakieru. W ten sposób można w zaledwie kilka minut zatuszować przetarcia i inne zarysowania. Co jakiś czas warto powtórzyć tę czynność.

Ze zniszczonymi obcasami poradzi sobie lakier do paznokci
Ze zniszczonymi obcasami poradzi sobie lakier do paznokci123RF/PICSEL

Innym tanim i szybkim sposobem jest użycie flamastrów. Najlepiej sprawdzą się wodoodporne. Są dostępne niemal w każdym sklepie papierniczym, a ponadto niewiele kosztują. W mig uporają się z nieestetycznymi zadrapaniami. Podobnie będzie w przypadku farby akrylowej. Dwie warstwy z pewnością poradzą sobie z ukryciem przetarć.

Czytaj więcej:

"Burek sam nie poprosi o pomoc": Apel Renaty PrzemykINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas