Reklama

Reklama

Czysty zlew. Jak to zrobić

Niezależnie od tego, z czego zrobiony jest zlewozmywak, na jego dnie zbierają się resztki płynów. Niestety, część z nich – np. kawa, herbata, mogą zostawiać na zlewie osad, który z czasem będzie się nawarstwiać. Ratunek? Regularne spłukiwanie!

Metal bez rys

Stalowe zlewozmywaki są bardzo popularne – odporne, nowoczesne i... pasujące np. do obudowy lodówki. Trzeba jednak pamiętać, że ich powierzchnię można porysować, choćby sztućcami. Na dno koniecznie połóż więc ochronną matę!

Emaliowany biały zlewozmywak dłużej zachowa swój nienaganny kolor, jeśli nie będziesz czyścić go octem. Znacznie lepiej jest użyć papki z sody.

Oliwka na błysk

Najtańszy olej, ewentualnie – oliwa z oliwek lub ta... stosowana do pielęgnacji skóry niemowląt plus papierowy ręcznik. Taki duet sprawi, że stalowy zlewozmywak będzie pięknie błyszczał, a brzydkie zacieki nie będą się na nim pojawiać.

Reklama

A konglomerat?

Kamienny lub syntetyczny zlew szybko doczyścisz, używając... proszku do prania. Najpierw zatkaj odpływ. Następnie nasyp na dno zlewozmywaka proszek do bieli. Lekko zwilż go wodą. Spłucz papkę po kilku godzinach. Zlew będzie jak nowy!

Gąbkę zanurz w roztworze wody i octu. Pięknie doszorujesz stalowy zlew! Do mycia zlewozmywaka nie stosuj żrących preparatów (np. do udrażniania rur), bo mogą go zniszczyć.

Wiesława Paczkowska, doświadczona gospodyni domowa

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Dowiedz się więcej na temat: metal | zlewozmywak | czyszczenie zlewu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje